Sparta získala albánského reprezentantačního záložníka Shalu

ČTK ČTK
11. 1. 2015 16:50
Fotbalová Sparta Praha získala albánského reprezentanta Herolinda Shalu, který přestoupil jako volný hráč z norského Odds BK.
Albánec Shala by se měl pokusit nahradit odcházejícího Hušbauera
Albánec Shala by se měl pokusit nahradit odcházejícího Hušbauera | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalová Sparta Praha získala albánského reprezentanta Herolinda Shalu, který přestoupil jako volný hráč z norského Odds BK. Dvaadvacetiletý záložník podepsal s úřadujícím mistrem smlouvu na tři a půl roku a pokusí se nahradit Josefa Hušbauera, který odešel do italského Cagliari.

"Jsem velmi rád, že se tento příchod podařilo realizovat. Jednání probíhala delší dobu a nebyla jednoduchá vzhledem k tomu, že se jedná o velmi kvalitního hráče, který je na přestupovém trhu žádaným zbožím. Jsme přesvědčeni, že bude velkou posilou," uvedl na webu Sparty člen klubového představenstva Jakub Otava.

Shala se narodil albánským rodičům v Norsku, kde nastupoval za Tollnes, Notodden a naposledy za Odd. V něm za čtyři roky v 90 zápasech vstřelil 20 gólů a loni byl vyhlášen nejlepším hráčem mužstva. Dvojnásobný reprezentant Albánie je střední záložník, ale může nastupovat i na kraji.

"Je to skvělé, splněný sen. Sparta je velký a tradiční klub, takže se nemůžu dočkat, až nastoupím v jejím dresu," řekl Shala. "V rozhodnutí mě také utvrdilo setkání s trenérem Lavičkou a sportovním ředitelem Hřebíkem, ta schůzka na mě udělala velký dojem," uvedl mladý středopolař.

Jednání se Spartou prý bylo hodně rychlé. "Poté, co mi skončila smlouva s Odd, jsem byl volným hráčem. Byl o mě docela zájem, takže jsem se byl podívat v několika evropských klubech, stejně jako tady. Nakonec jsem zvolil Spartu," řekl Shala, který se v nejbližších dnech připojí k týmu na soustředění na Kanárských ostrovech.

Pražský klub během ledna získal druhou zahraniční posilu. Před Shalou už na Letnou přišel třiadvacetiletý americký útočník Fabrice Picault.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy