Sparta získala albánského reprezentantačního záložníka Shalu

ČTK ČTK
11. 1. 2015 16:50
Fotbalová Sparta Praha získala albánského reprezentanta Herolinda Shalu, který přestoupil jako volný hráč z norského Odds BK.
Albánec Shala by se měl pokusit nahradit odcházejícího Hušbauera
Albánec Shala by se měl pokusit nahradit odcházejícího Hušbauera | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalová Sparta Praha získala albánského reprezentanta Herolinda Shalu, který přestoupil jako volný hráč z norského Odds BK. Dvaadvacetiletý záložník podepsal s úřadujícím mistrem smlouvu na tři a půl roku a pokusí se nahradit Josefa Hušbauera, který odešel do italského Cagliari.

"Jsem velmi rád, že se tento příchod podařilo realizovat. Jednání probíhala delší dobu a nebyla jednoduchá vzhledem k tomu, že se jedná o velmi kvalitního hráče, který je na přestupovém trhu žádaným zbožím. Jsme přesvědčeni, že bude velkou posilou," uvedl na webu Sparty člen klubového představenstva Jakub Otava.

Shala se narodil albánským rodičům v Norsku, kde nastupoval za Tollnes, Notodden a naposledy za Odd. V něm za čtyři roky v 90 zápasech vstřelil 20 gólů a loni byl vyhlášen nejlepším hráčem mužstva. Dvojnásobný reprezentant Albánie je střední záložník, ale může nastupovat i na kraji.

"Je to skvělé, splněný sen. Sparta je velký a tradiční klub, takže se nemůžu dočkat, až nastoupím v jejím dresu," řekl Shala. "V rozhodnutí mě také utvrdilo setkání s trenérem Lavičkou a sportovním ředitelem Hřebíkem, ta schůzka na mě udělala velký dojem," uvedl mladý středopolař.

Jednání se Spartou prý bylo hodně rychlé. "Poté, co mi skončila smlouva s Odd, jsem byl volným hráčem. Byl o mě docela zájem, takže jsem se byl podívat v několika evropských klubech, stejně jako tady. Nakonec jsem zvolil Spartu," řekl Shala, který se v nejbližších dnech připojí k týmu na soustředění na Kanárských ostrovech.

Pražský klub během ledna získal druhou zahraniční posilu. Před Shalou už na Letnou přišel třiadvacetiletý americký útočník Fabrice Picault.

 

Právě se děje

Další zprávy