Sparta si zase neporadila se Žilinou, Slavia padla dvakrát

Shala coby kapitán Spartu k výhře nad Žilinou nedovedl
A nevedl si špatně, když mimo jiné přihrál Bořku Dočkalovi na jediný gól Sparty v zápase.
„Kluci mi v kabině vysvětlili, proč jsem dostal hned v prvním zápase kapitánskou pásku. Nečekal jsem to, ale vím, že je to tady tradice,“ řekl pro klubový web Shala, který bude muset zaplatit do týmové kasy zápisné.
„Byl to můj první zápas od listopadu minulého roku, kdy skončila norská liga, takže se nyní potřebuji dostat do zápasové kondice, abych byl připravený na soutěžní utkání,“ dodal Shala.
Spartu přijeli na promrzlý Strahov podpořit nejvěrnější fanoušci...
21. 1. 2015 15:59
Fotbalová Sparta v přípravném duelu jen remizovala s Žilinou, zimní Tipsport liga už zná semifinalisty.

Praha - Jen remízu uhrál úřadující šampion Synot ligy Sparta v duelu se Žilinou. Přípravný duel, hraný ve středu odpoledne na Strahově skončil 1:1 po brankách Bořka Dočkala a Jaroslava Mihálika v závěru poločasu.

Dočkal se trefil po přiťuknutí zimní posily Herolinda Shaly, slovenský tým srovnal po velkém nedorozumění v obraně Sparty v nastavení první půle. Za Letenské si ve středu zahrála také druhá posila, Fabrice Picault, který právě Shalu vystřídal v 68. minutě.

"Absolvovali jsme kvalitní přípravné utkání proti velice dobře organizovanému a kvalitnímu soupeři," řekl po zápase novinářům trenér Sparty Vítězslav Lavička.

Sparta během přípravy zatím sehrála čtyři utkání a kromě dnešní remízy se Žilinou má na kontě prohru s Eidhovenem a vítězství nad Celticem Glasgow a Vlašimí.

V sobotu se Sparta utká s Trenčínem, který dnes dopoledne v edenu porazil Slavii 2:1. Naopak Slávisty čeká v sobotu duel s Žilinou.Červenobílí krom duelu s Trenčínem dnes sehráli ještě zápas proti Varnsdorfu, i ten ale prohráli 2:3.

Bohemians jsou v semifinále Tipsort ligy

Bohemians 1905 ve středu postoupili do semifinále zimní Tipsport ligy. Obhájci prvenství zvládli přímý souboj o první místo ve skupině A s Mostem, který rozstříleli 4:1. Jejich soupeřem budou České Budějovice, kterým k vítězství ve skupině B pomohla dnešní remíza Dukly s Žižkovem (2:2).

Bohemians na Vyšehradě nasměroval za postupem už ve čtvrté minutě Jindřišek. Most sice vyrovnal zásluhou Danovského, ale ještě do přestávky odpověděl Nerad a definitivní podobu výsledku dali v závěru zápasu v rozmezí čtyř minut Mosquera s Mikušem.

Ve skupině B byly před závěrečným pražským derby ve hře o postup hned tři celky. Nakonec se radovaly České Budějovice, které už měly odehrané všechny zápasy a na dálku sledovaly souboj Dukly s Žižkovem, jehož vítěz mohl díky lepšímu skóre Jihočechy v čele přeskočit.

Viktoria sice dvakrát vedla, ale když Dukla pokaždé vyrovnala, skončily oba pražské celky s dvoubodovým odstupem už v základní skupině.

Stoprocentní bilanci udržel už jistý vítěz skupiny C Hradec Králové a díky dvěma brankám Vaněčka porazil Pardubice 3:1. V semifinále, které je na programu v sobotu v Brozanech, se utká s nejlepším celkem skupiny D Zlínem. Finále a zápas o třetí místo se hraje na stejném místě v neděli.

Výsledky přípravných fotbalových utkání:

Sparta Praha - Žilina 1:1 (1:1)

Branky: 43. Dočkal - 45.+1 Mihálik.

Sestava Sparty: Štěch - Kadeřábek, Holek, J. Brabec (46. Kováč), Costa (46. Podaný) - Matějovský (61. Vacek), Vácha (46. Mareček), Shala (68. Picault) - Dočkal, L. Krejčí - Lafata (73. Schick). Trenér: Lavička.

Baumit Jablonec - Miedž Legnica (Pol.) 3:1 (1:1)

Branky: 77. a 90. z pen. Kopic, 33. Šabala - 45. Szczepaniak.

Sestava Jablonce:

I. poločas: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Greguš, Hübschman - Kopic, M. Pospíšil, Crnkič - Šabala.

II. poločas: V. Hrubý - Pernica, Kysela, Mišun - Čížek, Rossi, Greguš, M. Pospíšil (67. Moulis), Crnkič (67. Kopic) - Šabala (67. Mihálik), Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Slavia Praha - Trenčín 1:2 (0:0)

Branky: 51. Kenia - 53. a 77. Bero,

Sestava Slavie: Rakovan - Mikula, Latka, Fialka, Švec (46. Červenka) - Deli, Piták - Bazal (46. Mihajlovič), Kenia (88. Prošek), Prošek (76. Bazal) - Milan Škoda. Trenér: Beránek.

Slavia Praha - Varnsdorf 2:3 (1:3)

Branky: 27. Hrubý, 69. Diop - 2. Martan z pen., 33. Zieris, 44. Rudnytskyy.

Sestava Slavie: Hrubeš - Nitrianský, Bílek, Kodr, Dostál - Zmrhal, Hrubý - V. Vukadinovič (67. Bazal), Boudjemaa (54. Červenka), Juhar (58. Mihajlovič) - Diop.

Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 79. Fulnek - 87. Zavadil.

Sestavy:

Jihlava:

I. poločas: Blažek - Kukol, Tlustý, Kryštůfek, Hybš - Kliment, Bello, Šulek, Vaculík - Kosak, Přeučil.

II. půle: Hanuš - Marek, Kryštůfek, Krejčí, Urbánek - Fulnek, Demeter, Bello (68. Šulek), Batioja - Kosak (68. Kliment), Harba. Trenér: Klusáček.

Brno: Hladký (46. Veselý) - Malík, Košťál, Jugas - Vávra (80. Serečin), Fischer (75. Fall), Zavadil, Šumbera, Sýkora (70. Brigant) - Slančík, Klán (63. Pašek). Trenér Kotal.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina A:

Bohemians Praha 1905 - Most 4:1 (2:1)

Branky: 4. Jindřišek, 36. Nerad, 75. Mosquera, 79. Mikuš - 26. Danovski.

Sestava Bohemians 1905:

I. poločas: Dočekal - Bartek, Pechr, Rothe, Kalina - Moravec, Jindřišek, Nerad, Mbengono - Bratanovič - Lietava.

II. poločas: Dočekal - Pauschek, Pechr, Rothe, Šírl - Cicman, Hubínek, J. Rada, Mosquera - Havel - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 2:2 (0:1)

Branky: 58. Berger, 72. Tetour - 23. Voltr, 60. Hašek.

1. České Budějovice 3 2 0 1 6:7 6
2. Dukla Praha 3 1 1 1 8:5 4
3. Viktoria Žižkov 3 1 1 1 4:5 4
4. Vlašim 3 1 0 2 5:6 3

Semifinálové dvojice: Bohemians Praha 1905 - České Budějovice, Hradec Králové - Zlín.

Skupina C:

Hradec Králové - Pardubice 3:1 (2:0)

Branky: 22. a 25. Vaněček, 84. Vlkanova - 75. Klátil.

Sestava Hradce:

I. poločas: Kuciak - Holeš, Rolko, Nosek, Plašil - Štípek, P. Černý, Halilovič, Malinský - A. Čermák - Vaněček.

II. poločas: T. Koubek - Kraják, Čung Čchol-Un, Chleboun, Zelený - Janoušek, P. Mareš - Zorvan, P. Dvořák, Vlkanova - Petrus. Trenéři: Barborík, Pilný.

1. Hradec Králové 3 3 0 0 6:2 9
2. Mladá Boleslav 3 1 1 1 5:4 4
3. Varnsdorf 3 1 0 2 1:3 3
4. Pardubice 3 0 1 2 3:6 1