Sparta zapnula motory až po přestávce a s Arnhemem v generálce remizovala 1:1

20. 7. 2017 21:56
Generálka se povedla jen napůl. Fotbalisté Sparty v posledním přípravném zápase na Letné remizovali s Vitessem Arnhem 1:1. Pražanům se nepovedl úvod zápasu a gólem Linssena prohrávali už od 10. minuty. Zlepšeným výkonem si Sparta řekla o vyrovnání a o to se pak postaral Josef Šural.
Fotbalisté Sparty berou v generálce remízu.
Fotbalisté Sparty berou v generálce remízu. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty remizovali v generálce na start nové sezony s Arnhemem 1:1. Pátý tým uplynulé sezony nizozemské ligy na Letné vedl od desáté minuty po brance Bryana Linssena, ale v 61. minutě srovnal Josef Šural. Do sezony vstoupí Pražané za týden úvodním zápasem 3. předkola Evropské ligy proti CZ Bělehrad.

Sparta nasadila do generálky čtyři letní posily, brankaře Dúbravku, útočníka Janka a obránce Štetinu a Kayu, který oblékl dres Pražanů poprvé. Na pozici podhrota nastoupil Lafata, naopak jen na lavičce začal Karavajev.

Letenským se od úvodu vůbec nedařilo. První gólovou šanci Arnhemu ještě vychytal Dúbravka, ale na konci desáté minuty už po Linssenově hlavičce na přední tyči po rohovém kopu inkasoval.

Spartě nefungovala kombinace a první šanci si vytvořila až ve 42. minutě po rohu. Šural ale gólmana hlavičkou nepřekonal a Kadlec z dorážky mířil mimo.

Domácí kouč Stramaccioni po pauze poslal na trávník Karavajeva s Plavšičem a Sparta se výrazně zvedla. V 56. minutě si naběhl za obranu Janko, ale gólovou možností pohrdl a ukvapeně pálil vysoko nad.

Vyrovnat Pražané nedokázali ani po hodině hry, kdy Plavšič oběhl brankaře, ale zpětnou přihrávku na Janka odkopl obránce na roh. Po něm už třetí tým minulé sezony udeřil. Janko prodloužil míč na zadní tyč, kde jej doklepl do sítě Šural.

Ani jeden z týmů už pak žádnou z nadějných šancí neproměnil, už v nastavení nepochopitelně překopl z metru prázdnou branku Matavž a Sparta tak z šesti zápasů letní přípravy podruhé remizovala. Vedle toho třikrát zvítězila a jednou prohrála.