Sparta zakončila soustředění v Jerezu remízou s Krasnodarem

8. 2. 2014 13:30
Lídr první ligy tak z Jerezu odjíždí s bilancí jedné výhry, jedné remízy a dvou porážek.
David Lafata vstřelil jedinou branku Sparty proti ruskému Krasnodaru.
David Lafata vstřelil jedinou branku Sparty proti ruskému Krasnodaru. | Foto: CPA Eduard Erben

Jerez - Fotbalisté Sparty Praha zakončili herní soustředění ve Španělsku remízou 1:1 s ruským FK Krasnodar. Lídr první ligy tak z Jerezu odjíždí s bilancí jedné výhry, jedné remízy a dvou porážek.

Sparta oproti čtvrtečnímu duelu s bulharským Razgradem (0:1) nastoupila v nejsilnější možné sestavě a už v šesté minutě šla do vedení. Marek Matějovský našel kolmou přihrávkou Davida Lafatu, který udělal kličku gólmanovi a zakončil do odkryté branky.

Kapitán letenského týmu mohl pět minut před pauzou zdvojnásobit vedení, ale tentokrát střelou z dálky trefil jen břevno. V 65. minutě šestý celek ruské ligy vyrovnal po zásahu Mamajeva.

Sparťané tak ze čtyř zápasů ve Španělsku porazili jen Lokomotiv Moskva. Vedle Ludogorce Razgrad prohráli i s Lechem Poznaň.