Sparta zahájila soustředění v Rakousku prohrou s Bernem

Aktualizováno 7. 7. 2016 21:08
Na úvod porážka. Sparťané na fotbalovém soustředění v Rakousku prohráli s Young Boys Bern 1:2. Jediný gól Pražanů obstaral Josef Šural.
Josef Šural
Josef Šural | Foto: Milan Kammermayer

Windischgarsten (Rakousko) - Fotbalisté Sparty zahájili soustředění v Rakousku prohrou 1:2 s Young Boys Bern. Pražany ve Windischgarstenu poslal do vedení v úvodu Josef Šural, ale švýcarský tým po změně stran skóre otočil.

Za Spartu poprvé nastoupily letní posily brankář Tomáš Koubek a obránce Michal Kadlec i další reprezentant záložník Šural. Ten už v sedmé minutě otevřel skóre, když tečoval do branky Kadlecův přímý kop.

Young Boys, na které mohou sparťané narazit ve třetím předkole Ligy mistrů, však ovládli závěr. V 60. minutě vyrovnal Thorsten Schick a druhý gól přidal za čtvrt hodiny Alexander Gerndt.

Sparta ve třetím přípravném zápase na novou sezonu podruhé prohrála. V dalším duelu se svěřenci Zdeňka Ščasného utkají v neděli s Rubinem Kazaň.

Přípravný fotbalový zápas v Rakousku:

Sparta Praha - Young Boys Bern 1:2 (1:0)

Branky: 7. Šural - 60. T. Schick, 75. Gerndt.

Sestava Sparty:

I. poločas: Koubek - Holek, Mazuch, M. Kadlec - Zahustel, Matějovský, Vácha, Mareček, Costa - P. Schick, Šural.

II. poločas: Koubek - Holek, M. Kadlec, Costa - Zahustel (71. Chvátal), Mareček (64. Shala), Frýdek, Matějovský (56. Sáček), Konaté - Juliš, Fatai. Trenér: Ščasný.

Hajduk Split - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branka: 45. Vlašič.

Sestava Slavie: Berkovec - Holík, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Mihalík (50. Mingazov), Hušbauer, Ščuk (69. Barák), Zmrhal - Mešanovič (73. Van Buren). Trenér: Uhrin ml.