Sparta zahájila přípravu rozdrcením Žižkova, pak prohrála

9. 1. 2014 16:46
Třemi góly během sedmi minut se v dresu letenského týmu, který ještě dnes nastoupí proti Vlašimi, blýskl útočník David Lafata.
David Lafata přispěl k výhře Sparty hattrickem.
David Lafata přispěl k výhře Sparty hattrickem. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté pražské Sparty vstoupili do přípravy na jaro ve velkém stylu. Vedoucí celek nejvyšší soutěže dnes na Strahově rozstřílel druholigovou Viktorii Žižkov 7:0. Třemi góly během sedmi minut se v dresu letenského týmu blýskl útočník David Lafata.

V druhém utkání proti Vlašimi dali Pražané šanci hráčům z juniorského týmu a prohráli 1:3.

"V prvním utkání hrála silnější sestava a nejen výsledek, ale i způsob hry odpovídal očekávání," řekl novinářům trenér Vítězslav Lavička, jenž proti Žižkovu poslal na hřiště prakticky všechny opory. Kvůli menším zdravotním potížím chyběl pouze obránce Costa Nhamoinesu, kterého v sestavě nahradil navrátilec po zranění Matěj Hybš.

V záloze nastoupil také Marek Matějovský, který v závěru podzimu ze základu vypadl, ale nedávno prodloužil s klubem smlouvu. "Pracoval dobře a měl podíl na několika vstřelených gólech," uvedl kouč letenského celku.

V utkání s Vlašimí, na jejíž lavičce si proti svému někdejšímu klubu odbyl premiéru trenér Vlastimil Petržela, dostali šanci mladíci. A proti mužstvu bojujícímu o záchranu v druhé lize tahali za kratší konec. "S výsledkem a v některých částech zápasu i s výkonem spokojeni nejsme. Budeme mít k hráčům několik připomínek," řekl Lavička.

Navrátilec Petržela měl ze skalpu Sparty radost

Petržela, který se vrátil k trénování po rok a půl dlouhé pauze, měl z výhry radost. "Byla to paráda, protože mi to strašně chybělo. A když to navíc dopadlo tak, jak to dopadlo, tak jsem spokojený," uvedl. "Bylo to ale těžké, protože chlapce neznám, tak jsem na ně musel řvát příjmením," dodal.

Proti Žižkovu zvládla Sparta hlavně první poločas, který zejména díky Lafatovi vyhrála 6:0. "První poločas byl velmi vydařený, pak nám ale začaly trochu docházet síly, protože jsme nechtěli dělat změny v sestavě. A s nastupující únavou se začalo chybovat, ale celkově je to slušný základ," prohlásil Lavička.

Lafatovy chvíle přišly mezi 34. a 41. minutou - první gól dal z přímého kopu ukázkovou ranou do šibenice, poté se dvakrát prosadil z vápna střelou k tyči. "Hezčí gól jsem asi nedal, ale já zase těch trestňáků moc nekopu," řekl útočník.

Na vysoké výhře se podílel také Ladislav Krejčí, skóroval Bořek Dočkal a jedinou branku druhého poločasu dal Roman Bednář, který po přestávce nahradil Lafatu.