Sparta zachránila remízu s Boleslaví, Slovan smetl Brno

25. 9. 2010 19:44
Sparta - Mladá Boleslav 1:1, Liberec - Brno 3:1
Tomáš Řepka s Jaromírem Blažkem vyrobili v sobotu kapitální hrubku.
Tomáš Řepka s Jaromírem Blažkem vyrobili v sobotu kapitální hrubku. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - První remízu v novém ročníku Gambrinus ligy si připsali v sobotu fotbalisté Sparty, kteří na Letné v desátém kole hráli s Mladou Boleslaví 1:1.

První gól zápasu vstřelil v 39. minutě první půle mladoboleslavský Lukáš Opiela, jenž využil nedorozumění mezi brankářem Jaromírem Blažkem a Tomášem Řepkou po rohovém kopu, a pohodlně zavěsil do odkryté branky.

Letenští, které ve čtvrtek čeká utkání Evropské ligy v Moskvě, srovnali sedm minut před koncem zápasu, když se po centru Jiřího Kladrubského z pravé strany prosadil hlavičkou Bony Wilfried, který se s šesti zásahy dotáhl do čela tabulky střelců.

Slavia selhala i na Slovácku. Jarolím zvažuje demisi
Jarolím chce skončit, Slavii dělí bod od sestupu

V pohledném utkání přitom mohlo padnout výrazně více branek, avšak kanonýři na obou stranách neměli svůj den, když zahazovali i ty největší šance.

Remízy svých pronásledovatelů ještě mohou využít k navýšení svého náskoku oba celky v čele ligové tabulky, tedy Plzeň a Olomouc, jež své zápasy desátého kola ještě odehrají.

Liberec zdolal doma Zbrojovku Brno

Po debaklu v Olomouci a selhání v domácím poháru s Karvinou se probudili fotbalisté Liberce, kteří v desátém kole na stadionu U Nisy porazili Zbrojovku Brno 3:1.

O branky se postarali postupně Renato Kelič, Jan Nezmar a Radek Dejmek, za hosty snižoval Tomáš Došek.

Liberec si díky teprve třetí výhře v nové sezoně posunul na šestou příčku tabulky, Brno zase již posedmé prohrálo a kleslo na sestupovou patnáctou příčku.

První gól utkání vstřelil již v šestnácté minutě Renato Kelič, který si naskočil na rohový kop Michala Breznaníka a poslal svoji hlavičku nechytatelně do horního rohu Lejsalovy branky.

Zbrojovka mohla vyrovnat hned v zápětí po pěkném úniku Střeštíka, jenže Richard Dostálek následnou střelu nezamířil mezi tři tyče.

A tak se blýskalo na druhé straně. Nejprve se v 52. minutě po nenápadném centru Štajnera prosadil Nezmar, aby o deset minut později po centru stejného hráče hlavičkoval do sítě nikým nebráněný Dejmek.

Za Zbrojovku alespoň čestný gól vstřelil dvě minuty před koncem utkání Tomáš Došek, na nějž propadl centr střídajícího Hamouze.

10. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 3:1 (1:0)

Branky: 16. Kelič, 52. Nezmar, 62. Dejmek - 88. Došek. Rozhodčí: Drábek - Tacina, Santarius. ŽK: Gecov - Husár, Střeštík, Dřížďal. Diváci: 3728.

Sestavy:

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák (46. Dejmek), Kelič, Fleišman - Vácha, Gecov, Štajner, Breznaník (85. Vlasko) - Nezmar (81. Martan), Kerič. Trenér: Petřík.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Trousil, Husár - Michálek (65. Hodek), Rýdel, Dostálek, Polách (46. Kalabiška), Střeštík (77. Hamouz) - Došek. Trenér: Večeřa.

Sparta Praha - Mladá Boleslav 1:1 (0:1)

Branky: 83. Wilfried - 41. Opiela. Rozhodčí: Paták - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Kadlec - Fabián, Táborský, Procházka. Diváci: 6448.

Sestavy:

Sparta: Blažek - Kladrubský, Řepka, Brabec, Pamič - Kucka, Vacek - Jeslínek (46. Sionko), Matějovský (46. Podaný), Kadlec (73. Kweuke) - Wilfried. Trenér: Chovanec.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Dimitrovski, Rolko, Fabián - Mendy (60. Sedláček), Procházka, Opiela, Táborský (81. Šírl) - Chramosta, Kulič (90. Řezníček). Trenér: Stanner.