Sparta z válečného pole na Baníku veze jen bod

FOTO Drsný hit kola: pěsti, sedačky, slzný plyn a policie
Znepřátelené skupiny fanoušků musely dnes na Bazalech během utkání mezi Baníkem a Spartou uklidnit až jednotky policejních těžkooděnců.
Rivalita příznivců Bnaíku a Sparty je jednou z nejvyhrocenějších v celé Gambrinus lize.
Oba znesvářené tábory fanoušků se v dnešním zápase pokusily dostat k sobě.
Do poločasu mělo rizikové utkání poklidný průběh, ale o přestávce se situace vyhrotila poté,...
22. 3. 2014 19:00
Líd tabulky Gambrinus ligy pražská Sparta veze z Baníku jen bod po remíze 1:1.

Ostrava - Šlágr mezi Baníkem a Spartou 21. kola Gambrinus ligy, který poznamenala poločasová bitka na tribunách, skončil remízou 1:1. Domácí Ostravané vedli od 51. minutě díky gólu Škutky, ale sparťanský žolík Juliš v 78. vyrovnal.

Utkání jsme sledovali ZDE.

"Jsme rádi, že jsem potěšili fanoušky statečným výkonem. Sparta si za tu aktivitu vyrovnání zasloužila. Jsem rád za krásnou atmosféru. Řádění fanoušků jsme neviděli, my jsme byli v kabině. Sice nás to mrzí, ale stejně to neovlivníme," hodnotil utkání po zápase v rozhovoru pro Českou televizi trenér Baníku František Komňacký.

To jeho konkurent na lavičce Sparty mohl být z bodu zklamaný. "Byla to šichta. Pro nás výkon Baníku překvapením nebyl, ale chtěli jsme víc než bod. Je potřeba uznat kvalitu a zejména enormní nasazení domácích," dodal Vítězslav Lavička.

Výsledky ostatních zápasů najdete ZDE.

Baník nastoupil na Spartu velmi sympaticky. Hosté byli sice častěji u míče, ale to bylo všechno, s čím se mohli spokojit, a v úvodní půlhodině na Pavlenku pořádně nevystřelili.

Po půlhodině zvonily tyče a břevna

Domácí kontry měly nádech nebezpečí. K dokonalosti je v 33. minutě mohl dovést Štěpán, ale po brejku s Kukecem trefil tyč za překonaným Vaclíkem a odražený balon poslal Krmenčík vysoko nad. Hned z protiútoku dunělo břevno i na druhé straně: Matějovský se do míče opřel z dvaceti metrů a Pavlenku zastoupila branková konstrukce.

Teprve v závěrečné pětiminutovce první půle přichystala letenská ofenzíva domácím horké chvilky. Lafatovu teč z několika metrů reflexivně nohou vyrazil Pavlenka a pravou rukou vytáhl i Kadeřábkovu dorážku. Baník si ale více hru Sparty vnutit nenechal. Těsně před pauzou ji z dalšího brejku provětral Krmenčík, jenže velkou příležitost pokazil hrubě nepovedenou střelou.

O poločase hrozilo, že kvůli výtržnostem fanoušků bude zápas předčasně ukončen, nakonec však se zpožděním druhá půle začala. Na ostravskou defenzívu i nadále neplatil sparťanský postupný útok. Zhuštěný střed pole se tak pokusil prostoupit individuálním průnikem Matějovský, ale z dobré parkety mu rána nesedla a o metr minula pravou tyč.

Krejčí po návratu přispěl asistencí

Sparta dnes byla zranitelná z rychlých protiútoků. Třetí bleskový výpad už Baníku vyšel: Foltýnovu technickou střelu po Gregušově lobu za obranu Vaclík vyškrábl jen ke Škutkovi a bývalý slávista zblízka otevřel skóre.

Ostrava se pak pod zvýšenou iniciativou Sparty byla nucena stáhnout do obranné ulity, ale výrazná územní převaha byla jalová. Pražané dokázali otevřít defenzívu soupeře poprvé prakticky až v 79. minutě a střídající Juliš po Krejčího centru z levé strany tečovanou střelou hned i srovnal. Prosadil se tak při svém třetím ligovém startu, během kterých nasbíral 41 minut na hřišti.

Baník i v závěru úpěl pod náporem lídra, Costa se po rohu dral ke gólovému voleji, ale trefil jen obličej domácího Frydrycha. Ostrava se však už ubránila, a i když protáhla čekání na výhru na dvanáct utkání, tak v boji o záchranu získala cenný bod. Proti Spartě zabodovala po čtyřech letech.

21. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 52. Škutka - 78. Juliš. Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Pilný. ŽK: Krmenčík, Sukup, Vengřinek - Kadeřábek, Hušbauer. Diváci: 14.130.

Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Foltýn, Greguš - Štěpán (80. Holzer), Kukec (90. Narh), Krmenčík - Škutka (77. Svěrkoš). Trenér: Komňacký.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal (60. Konaté), Hušbauer, Matějovský (69. Juliš), Krejčí - Lafata (83. Vacek). Trenér: Lavička.

1. Sparta 21 17 4 0 50:13 55
2. Plzeň 20 13 5 2 42:16 44
3. Teplice 20 10 5 5 42:23 35
4. Liberec 21 10 5 6 25:24 35
5. Mladá Boleslav 20 9 7 4 38:22 34
6. Dukla 21 8 7 6 24:21 31