Sparta vstoupila do Evropské ligy výhrou nad Palermem

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
16. 9. 2010 21:30
Sparta - Palermo 3:2 (1:1)

Praha - Fotbalisté Sparty vstoupili do letošního ročníku Evropské ligy výborně. Po spolehlivém a aktivním výkonu porazili doma italské Palermo 3:2 a ve čtyřčlenné skupině si připsali první tři body.

Skvělý úvod podpořil vedoucím gólem v 18. minutě Wilfried, jenže Palermo do přestávky ještě stačilo srovnat.

V druhé půli to dlouho vypadalo, že se sicilský celek prosadí znovu, ale Sparta odolala a slepenými góly Kladrubského a Kadlece šla znovu do vedení. V napínavé koncovce ještě snížil Hernandez, ale Letenští již výhru uhájili.

Evropská liga ŽIVĚ: Sparta porazila Palermo 3:2
Sparta chce žít v EL postupový sen. Palermu navzdory

Sparta se znovu musela obejít bez několika hráčů základní sestavy, zvláště střed pole dostal kvůli karetním trestům povážlivé trhliny. Jenže Pražané se tentokrát rozhodli ukázat, že to nemusí být nepřekonatelná překážka, a i s pozměnou jedenáctkou produkovala sympatický fotbal. Zvláště dvacetiletý novic na levé straně Jakub Podaný si z důležitého utkání na zadek sednout nehodlal a zaměstnával obranu soupeře dravými průniky i aktivním napadáním.

Však se mohl ve 12. minutě řítit na bránu z hodně výhodné pozice, kdyby nestál v době dlouhého centru Řepky v milimetrovém ofsajdu. O pět minut později se už on i ostatní sparťané radovat mohli. Nadýchaný centr Kladrubského zužitkoval Wilfried.

Dva blesky z čistého nebe

Borci v rudých dresech se snažili hru kontrolovat a držet co nejdále od své brány, ovšem najednou tu byl vyrovnávací gól. Pastore vyslal z dvaceti metrů na Blažkovu svatyni kroucenou střelu, sparťanský brankář míč hbitě vyrazil, jenže na Macarroneho doklepnutí dosáhnout nemohl.

Druhá půle začala přesně v opačném gardu. Sparta se rázem bránila tlaku hostů, které táhlo především duo Pastore - Hernandez. Jenže tentokrát z ničeho nic uděřili domácí. Na Pamičův centr z levé strany si naběhnul Kladrubský a hlavou jej poslal do sítě. Chovancovi svěřenci rázem ožili a dokázali skórovat i potřetí. Znovu po akci Pamiče se mezi bránícím duem prosadil Kadlec.

Palermské to však nepoložilo. Jejich snaha byla oceněna snížením Hernandeze, ovšem více toho už sparťané nedovolili.

Utkání skupiny F fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - US Citta Palermo 3:2 (1:1)
17. Wilfried, 68. Kladrubský, 75. Kadlec - 38. Maccarone, 83. Hernández. Rozhodčí: Anastasios - Kukulakis, Spathas (všichni Řec.). ŽK: Kladrubský, Řepka, Adiaba - Kasami. Diváci: 13.766.

Sparta: Blažek - Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Sionko (90. Kadeřábek), Kladrubský, Kadlec (82. Třešňák), Podaný - Wilfried (90. Kweuke). Trenér: Chovanec.
Palermo: Sirigu - Darmian, Glik, Bovo, Balzaretti - Migliaccio (58. Kasami), Pastore, Liverani, Rigoni (78. Joao Pedro) - Maccarone, Hernández. Trenér: Rossi.