Sparta vstoupila do bojů o Ligu mistrů vítězně

13. 7. 2010 20:15
Metalurg Liepajas - Sparta Praha 0:3
Bony Wilfried se v Lotyšsku prosadil hned dvakrát
Bony Wilfried se v Lotyšsku prosadil hned dvakrát | Foto: Jan Langer

Praha - Sparťanští fotbalisté vstup do letošní pohárové Evropy s přehledem zvládli.

V úvodním zápase 2. předkola Ligy mistrů porazili lotyšský celek Metalurgs Liepajas na jeho půdě 3:0 a vytvořili si tak velmi příznivou pozici pro odvetu, která se příští středu odehraje na Letné.

Svou převahu v prvním poločase hosté zužitkovali až v 37. minutě, kdy skóre otevřel Václav Kadlec. Brzy po změně stran přidal další dvě trefy Bony Wilfried.

Sparta zahajuje boj o LM. V Lotyšsku nechce inkasovat
Spartu čekají v Lize mistrů Lotyši, Baník v EL Tbilisi

Favorizovaný český mistr začal sebevědomě, i když jako první se ke střele do boční sítě dostal domácí Kavalaiauskas. Záhy se však k šancím propracovali i sparťané a už brejk Kadlece se Žofčákem v 10. minutě měl skončit gólem.

Za necelých deset minut pálil ze střední vzdálenosti Kadlec a donutil gólmana Spoleho, aby míč vyškrábnul na rohový kop. Před přestávkou se už Pražané radovali, když přízemní střelou z hranice velkého vápna otevřel skóre Kadlec.

Definitivu přidal Wilfried

Sparťané začali aktivně i druhý poločas a brzy po změně stran skórovali znovu. Matějovský poslal do uličky Wilfrieda, který po šikovné kličce mířil do odkryté brány.

V 58. minutě Lotyši inkasovali potřetí, kdy po individuálním průniku zvyšoval znovu útočník z Pobřeží slonoviny.

Chovancovi svěřenci mohli přidat i další trefy, ale i třígólová výhra by měla k nasměrování za postupem do 3. předokola stačit.

Utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Metalurg Liepaja - Sparta Praha 0:3 (0:1)
Branky:
51. a 58. Wilfried, 37. Kadlec. Rozhodčí: Eisner - Strasser, Hübler (všichni Rak.). ŽK: Rafalskis, Klava. Diváci: 2750.
Liepaja: Spole - Kirhners (54. Aleksejevs), Klava, Puljiz, Surnins - Kalns, Rafalskis (69. Golovins), Tamošauskas, Kavaliauskas - Grebis, Rakels. Trenér: Abramczik.
Sparta: Blažek - Hoheneder, Brabec, Řepka, Kladrubský - Kucka (75. Jeslínek) - Sionko, Matějovský, Žofčák (65. Vacek), Kadlec - Wilfried (83. Lačný). Trenér: Chovanec.