Sparta vedení dlouho neudržela a z Neapole neveze ani bod

18. 9. 2014 22:54
Fotbalisté Sparty v úvodním utkání základní skupiny Evropské ligy prohráli na hřišti Neapole 1:3.
Gonzalo Higuaín měl prsty ve dvou gólech Neapole
Gonzalo Higuaín měl prsty ve dvou gólech Neapole | Foto: Reuters

Neapol - Jen devět minut euforie si užili fotbalisté Sparty, když po gólu Hušbauera vedli nad Neapolí v úvodním utkání základní skupiny Evropské ligy 1:0. Nakonec ale z Itálie nevezou ani bod po porážce 1:3.

Za Neapol se trefili Higuaín z penalty a poté ještě dvakrát Mertens. Zápas jsme sledovali online ZDE.

Sparta začala nadějně

Ospalý úvod utkání překvapivě rozčísla Sparta. Už ve 14. minutě šla do vedení, když se po rohu odrazil míč k Hušbauerovi, který jej napálil přesně k tyči.

Hostům však radost dlouho nevydržela. Hamšík po rychlé rozehrávce trefil břevno, Callejónovu dorážku zblokoval rukou Costa a domácí kopali penaltu. Tu bezpečně proměnil Higuaín. Sparta od začátku duelu často chybovala a její lehkovážnost pokračovala i nadále. Jako další výstrahu opět zazvonil na břevno ranou z úhlu Callejón.

Ve 36. minutě se Pražané sérií narážeček po pravé straně prosadili až do vápna, kde však jejich dvě rány zhatila domácí obrana.

Neapol zaslouženě dokonala obrat

Druhý poločas začali nadějněji opět Lavičkovi svěřenci. Na rohový kop si skvěle naskočil Brabec, ale jeho hlavička zapadla těsně vedle. To byl zřejmě zlomový moment zápasu, protože vzápětí italský celek strhnul vedení na svou stranu. Po pravé straně sparťanské šestnáctky se rozběhl Higuaín, který předložil míč na malé vápno Mertensovi, jenž neměl problém přihrávku uklidit za Bičíka.

Neapolská převaha narůstala a s ní přicházely i další šance mužstva v azurových dresech. Proti Hamšíkovi na poslední chvíli zaklapla rudá závora, Mertens dostal míč do sítě rukou a střídajícímu Michuovi na poslední chvíli sebral míč Brabec.

Sparta se zmohla už jen na Costovu hlavičku na zadní tyči, kterou sparťanský obránce trestuhodně poslal vedle. A když Mertens po krátkém slalomu mezi třemi soupeři prostřelil Bičíka potřetí, bylo definitivně rozhodnuto.

Zápas 1. kola základní skupiny I fotbalové Evropské ligy:

SSC Neapol - Sparta Praha 3:1 (1:1)
Branky: 51. a 81. Mertens, 22. Higuaín z pen. - 14. Hušbauer. Rozhodčí: Blom - Langkamp, Van Dongen - Makkelie, Janssen (všichni Niz.). ŽK: Mertens - Costa.

Neapol: Cabral - Henrique, Albiol, Koulibaly, Britos - Gargano, Inler - Callejón (84. D. López), Hamšík (82. Zúňiga), Mertens - Higuaín (69. Michu). Trenér: Benítez.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Kováč, J. Brabec, Costa - Hušbauer (78. Bednář), Mareček, Matějovský - Dočkal (75. Konaté), L. Krejčí - Lafata (84. Schick). Trenér: Lavička.