Sparta varuje: Nejezděte na fotbal autem

spo
6. 8. 2007 9:10
Komplikace pro fanoušky: okolí Letné prochází rekonstrukcí
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Ještě předtím než její hráči vyběhli k prvnímu zápasu proti Liberci, vydala Sparta na svých internetových stránkách varování.

Nejezděte k nám na Letnou autem, protože pak byste se na fotbal nemuseli dostat včas.

Sparta - Liberec - sledujeme od 17.00 on line ZDE
Nedělní zápasy 1. kola - sledovali jsme on line ZDE

V okolí letenského stadionu se totiž už delší dobu připravuje stavba vyústění jednoho z tunelů, které se stanou součástí budoucího vnitřního městského dopravního okruhu. Plochu, na které dříve parkovaly během sparťanských domácích zápasů desítky autobusů nebo automobilů, nyní zabírají bagry a další těžká stavební technika.

Foto: Ondřej Besperát

Několik měsíců

"Chceme upozornit své fanoušky na možné problémy s parkováním," píše vedení Sparty na www.sparta.cz.

Stavba potrvá několik měsíců, proto se dá předpokládat, že během celého fotbalového podzimu se situace nezmění, upozorňuje klub.

Sparta letos svůj stadion přejmenovala na Axa arénu, podle svého nového sponzora, pojišťovací společnosti Axa.

V souvislosti s jejím hřištěm se také mluví o tom, že by na jeho místě mohl vyrůst Národní fotbalový stadion.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Prezident Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici, jde o plánovanou hospitalizaci

Prezident Miloš Zeman je na plánované návštěvě v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Sdělil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Jak dlouho prezident v nemocnici zůstane, neuvedl. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke sdělila, že jde o plánovanou krátkodobou hospitalizaci.

"Mohu pouze konstatovat panu prezidentovi končí tento týden dovolená a v týdnu příštím už jsou naplánovány mnohé aktivity - setkání s velvyslanci, setkání s panem premiérem nebo Země živitelka," uvedl Ovčáček.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Inflace v eurozóně v červenci vystoupila na rekordních 8,9 procenta

Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlé údaje z konce července. Za vysokou inflací stojí zejména prudký růst cen energií. V celé Evropské unii inflace v červenci zrychlila na 9,8 procenta z červnových 9,6 procenta, uvádí evropský statistický úřad. Tento údaj Eurostat v rychlém odhadu neuváděl.

Inflace v eurozóně se nachází vysoko nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB). Ke konci července ECB v reakci na prudký růst inflace poprvé od roku 2011 zvýšila základní úrokové sazby, a to výrazněji, než původně avizovala. Její základní úrok se dostal na 0,50 procenta z rekordního minima nula procent, na kterém se držel od roku 2016.

Ceny energií v eurozóně se podle konečné zprávy Eurostatu v červenci meziročně zvýšily o 39,6 procenta. Jejich růst nicméně zpomalil z červnových 42 procent. Zrychlil naopak růst cen potravin, a to na 9,4 procenta z 8,9 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy