Sparta zahájila přípravu výhrou. Plzeň přehrála Liptovský Mikuláš

22. 6. 2019 17:33
Fotbalisté pražské Sparty v prvním utkání v rámci letní přípravy vyhráli na stadionu třetiligového Benešova 3:1 a prožili vítěznou premiéru pod novým trenérem Václavem Jílkem. Třetí celek uplynulé sezony nejvyšší soutěže dal všechny tři branky v úvodním dějství, dvakrát se trefil útočník Benjamin Tetteh.
Benjamin Tetteh
Benjamin Tetteh | Foto: ČTK

Ghanský ofenzivní hráč se prosadil v šesté a deváté minutě pokaždé po centru hlavou. Ve 45. minutě na zadní tyči přidal třetí trefu Ondřej Zahustel, po změně stran se už ale velký favorit další gól nevstřelil a naopak v 79. minutě inkasoval, když sám před brankářem nezaváhal Michael Azilinon.

Za Spartu si zahrály dvě letní posily. Záložník Michal Trávník naskočil do druhého poločasu, stoper David Lischka v 36. minutě vystřídal zraněného Uroše Radakoviče. Celých 90 minut strávil na trávník další střední obránce Semih Kaya, který se vrátil z hostování v Galatasarayi Istanbul.

Další přípravné zápasy už čekají Spartu na soustředění v Rakousku.

Plzeňští zvítězili v Liptovském Mikuláši 4:1 a vyhráli i třetí zápas v letní přípravě. Úřadující český vicemistr na půdě druholigového slovenského celku po poločase senzačně prohrával 0:1, ale po změně stran skóre otočil. Domácí utkáním s Viktorií oslavili 85. výročí založení klubu.

Plzeňský trenér Pavel Vrba opět nasadil do každého z poločasů odlišnou jedenáctku. V úvodním dějství nastoupila v ofenzivě papírově silnější sestava, ale do vedení nečekaně šli domácí, když se v 19. minutě sám před brankářem prosadil Dragan Andrič.

Po změně stran ale Viktorie skóre brzy otočila a mezi 53. a 69. minutou vstřelila čtyři góly. Nejprve z dorážky srovnal Tomáš Chorý, v 62. minutě po brejku obrátil stav Erik Pačinda, vzápětí se střelou za vápnem prosadil Dominik Janošek a za chvíli po úniku skóroval ještě Aleš Čermák.

Plzeň navázala na domácí výhry nad Domažlicemi a Sokolovem. Další přípravné zápasy už čekají Západočechy na zahraničním soustředění.

Přípravné fotbalové utkání:

Benešov - Sparta Praha 1:3 (0:3)

Branky: 79. Azilinon - 6. a 9. Tetteh, 45. Zahustel.

Sestava Sparty: Heča (46. Nita) - Zahustel, Radakovič (36. Lischka), Kaya, Dudl - Fortelný, Hašek, M. Frýdek (46. Hanousek), Kanga (46. Trávník), Karlsson (46. Ch. Frýdek) - Tetteh (46. Plavšič). Trenér: Jílek.

Liptovský Mikuláš - Viktoria Plzeň 1:4 (1:0)

Branky: 19. Andrič - 53. Chorý, 62. Pačinda, 64. Janošek, 69. Čermák.

Sestava Plzně:

I. poločas: Hruška - Řezník, Hejda, Pernica, Limberský - Mihálik, Kalvach, Herc, Kovařík - Krmenčík, Beauguel.

II. poločas: Sváček - Havel, Hubník, Hájek, Hloušek - Janošek, Čermák - Kayamba, Šulc, Pačinda - Chorý. Trenér: Vrba.

Sigma Olomouc - Vítkovice 1:2 (1:1)

Branky: 36. Falta - 44. Bzirský, 46. Martišiak.

Sestava Olomouce: Buchta (46. Mandous) - Sladký (57. Radek Látal), Beneš (72. Zima), Jemelka (57. Štěrba), Vepřek (57. Sláma) - Zahradníček (57. Pilař), Houska (65. Dvořák), Zmrzlý (57. Zlatohlávek), Plšek (57. Chytil), Falta (72. Buchvaldek) - Nešpor (57. Zifčák). Trenér: Radoslav Látal.

FK Jablonec - Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 53. Chramosta.

Sestava Jablonce: Hanuš (46. Hrubý) - Jugas (46. Pleštil), Kubista, Břečka, Sýkora (46. Peřina) - Pilík (63. Velich), Hübschman, Považanec, Fábry (46. Černák), Kratochvíl (63. Breda) - Chramosta (63. Čvančara). Trenér: Rada.

MFK Karviná - Žilina 4:3 (1:0)

Branky: 61. a 70. Galuška, 38. Ramírez, 55. Tusjak - 64. Gerebenits, 77. Anang, 86. Kopas z pen.

Sestava Karviné:

I. poločas: Hrdlička - Ilko, Stropek, Rundič, Benamar - Smrž - Oršula, Bukata, Weber, Guba - Ramírez.

II. poločas: Pastornický - Krivák, Dramé, Holiš, Tusjak - Janečka - Wala, Lingr, Petráň, Galuška - Vystavnij. Trenér: Straka.

1. FC Slovácko - Skalica 1:0 (0:0)

Branka: 88. Kalabiška.

Sestava Slovácka:

I. poločas: Trmal - Reinberk, Šimko, Hofmann, Divíšek - Rezek, Sadílek, Tischler, Havlík, Vasiljev - Zajíc.

II. poločas: Trmal - Reinberk, Kadlec, Krejčí, Juroška - Sadílek, Tischler (61. Rezek), Daníček, Vasiljev, Kalabiška - Vecheta. Trenér: Svědík.