Sparta v přípravě smetla Drážďany, vyhrál i Liberec

Sport Sport
11. 10. 2013 18:32
Fotbalová Sparta s Libercem si zpestřily přípravu. Pražané smetli německé Dynamo Drážďany, Slovan si poradil se slovenskými Zlatými Moravci.
Lukáš Vácha dal v přípravném utkání dva góly
Lukáš Vácha dal v přípravném utkání dva góly | Foto: CPA Eduard Erben

Pirna - Domácí fotbalová liga sice na tři týdny utichla, tuzemské týmy ovšem nezahálejí. Krom pohárových duelů si zpestřují pauzu přípravnými zápasy.

Ve čtvrtek tak například Plzeň rozstřílela Hlohovou 20:5. O poznání silnější soupeř pak v pátek otestoval jejího hlavního ligového rivala, Spartu.

Letenští se totiž v německé Pirně utkali s Dynamem Drážďany, které hraje druhou bundesligu. Svěřenci Vítězslava Lavičky ovšem v tomto testu uspěli a zvítězili 3:0.

Dvě branky dal defenzivní štít Lukáš Vácha, jednu letní posila z Anderlechtu Lukáš Mareček. Čisté konto udržel teprve sedmnáctiletý brankář Sparty Jindřich Staněk, kterého na posledních dvacet minut zápasu vystřídal Jakub Kotěra.

Výhru s nulou si připsal také účastník Evropské ligy Slovan Liberec, který porazil slovenské Zlaté Moravce 2:0. O branky se postarali Josef Šural a Michal Rabušic.

Přípravná fotbalová utkání:

Dynamo Drážďany - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 23. a 53. Vácha, 64. Mareček.

Sestava Sparty: Staněk (68. Kotěra) - Kadeřábek, Brabec (46. Ujfaluši), Holek, Costa (75. Polom) - Vacek (61. Mareček), Vácha, Matějovský (76. Čavoš) - Přikryl (68. Reiter), Krejčí (68. Schick) - Bednář (40. Konaté). Trenér: Lavička.

Slovan Liberec - ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)

Branky: 48. Šural, 89. Rabušic.

Sestava Liberce: Kovář (62. Hroššo) - Coufal, Kováč (62. Pimpara), Kelič (62. Karišik), Fleišman - Pavelka (62. Sackey), Rybalka (62. Hušek) - Šural (76. Káva), Frýdek (76. Jánošík), Hadaščok (62. Kolár) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy