Sparta v přípravě smetla Drážďany, vyhrál i Liberec

Sport Sport
11. 10. 2013 18:32
Fotbalová Sparta s Libercem si zpestřily přípravu. Pražané smetli německé Dynamo Drážďany, Slovan si poradil se slovenskými Zlatými Moravci.
Lukáš Vácha dal v přípravném utkání dva góly
Lukáš Vácha dal v přípravném utkání dva góly | Foto: CPA Eduard Erben

Pirna - Domácí fotbalová liga sice na tři týdny utichla, tuzemské týmy ovšem nezahálejí. Krom pohárových duelů si zpestřují pauzu přípravnými zápasy.

Ve čtvrtek tak například Plzeň rozstřílela Hlohovou 20:5. O poznání silnější soupeř pak v pátek otestoval jejího hlavního ligového rivala, Spartu.

Letenští se totiž v německé Pirně utkali s Dynamem Drážďany, které hraje druhou bundesligu. Svěřenci Vítězslava Lavičky ovšem v tomto testu uspěli a zvítězili 3:0.

Dvě branky dal defenzivní štít Lukáš Vácha, jednu letní posila z Anderlechtu Lukáš Mareček. Čisté konto udržel teprve sedmnáctiletý brankář Sparty Jindřich Staněk, kterého na posledních dvacet minut zápasu vystřídal Jakub Kotěra.

Výhru s nulou si připsal také účastník Evropské ligy Slovan Liberec, který porazil slovenské Zlaté Moravce 2:0. O branky se postarali Josef Šural a Michal Rabušic.

Přípravná fotbalová utkání:

Dynamo Drážďany - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 23. a 53. Vácha, 64. Mareček.

Sestava Sparty: Staněk (68. Kotěra) - Kadeřábek, Brabec (46. Ujfaluši), Holek, Costa (75. Polom) - Vacek (61. Mareček), Vácha, Matějovský (76. Čavoš) - Přikryl (68. Reiter), Krejčí (68. Schick) - Bednář (40. Konaté). Trenér: Lavička.

Slovan Liberec - ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)

Branky: 48. Šural, 89. Rabušic.

Sestava Liberce: Kovář (62. Hroššo) - Coufal, Kováč (62. Pimpara), Kelič (62. Karišik), Fleišman - Pavelka (62. Sackey), Rybalka (62. Hušek) - Šural (76. Káva), Frýdek (76. Jánošík), Hadaščok (62. Kolár) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy