Sparta udolala Jihlavu jediným gólem Kadlece a dotáhla se na Slavii

17. 11. 2017 17:01
Už ve čtvrté minutě rozhodli o vítězství. Jediná trefa Václava Kadlece rozhodla ve 14. ligovém kole o domácím vítězství Sparty proti Jihlavě 1:0.
Gól Václava Kadlece
Gól Václava Kadlece | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty se v předehrávce 14. kola první ligy protrápili k vítězství 1:0 nad Jihlavou a minimálně do soboty se bodově dotáhli na třetí Slavii. Jihlava prohrála čtvrtý z posledních pěti zápasů a může spadnout do sestupového pásma. O výhře letenského celku rozhodl hned v úvodu Václav Kadlec.

Sparta, která den před utkáním oslavila 124. výročí založení, nastoupila v základní sestavě i s uzdraveným Václavem Kadlecem. Poprvé od červencového zranění se mezi náhradníky také objevil turecký stoper Kaya, naopak ani na lavičce nebyl Rosický.

Sázka na Kadlece, který se vrátil po měsíční pauze, se domácím vyplatila. Český reprezentant si už ve 4. minutě naběhl na Štetinův dlouhý míč za obranu a sám před jihlavským brankářem se nemýlil. O pět minut později mohla Jihlava po zmatcích v obraně Sparty vyrovnat, ale Ikauniekse vychytal gólman Dúbravka.

Poté už do konce prvního poločasu počítala šance pouze Sparta, přestože ani ona herně neoslňovala. Po půlhodině hry Costa poslal přihrávku před prázdnou branku, ale Kadlec ani Zahustel na míč nedosáhli. Chvíli nato ani nadvakrát neuspěl v dobré pozici nejlepší střelec domácích Šural.

Po přestávce jako první zahrozila Jihlava, ale Tlustého vychytal Dúbravka. Na druhé straně Costa po zaváhání obrany hostů vybojoval míč pro Šurala, který však místo přihrávky do lepší pozice zimbabwskému obránci střílel a ani netrefil branku.

Ve zbývajících minutách oba týmy ukázaly, že v této sezoně nejsou v pohodě. Sparta nepochopitelně vyklidila pole, ale Jihlava toho nedokázala využít, když dvakrát selhal Ikaunieks.

Domácí zahrozili až v úplném závěru. V 79. minutě se míč odrazil k Zahustelovi, ale ten pouze zblízka napálil Hanuše. Sedm minut před koncem neuspěl ani Lafata, který z malého vápna mířil nad. V 88. minutě opět neuspěl Zahustel a vzápětí měli hosté štěstí, protože po faulu Keresteše na Zahustela měla Sparta nejspíš kopat penaltu.

Sparta má díky vítězství na kontě 25 bodů stejně jako třetí Slavia. Červenobílí však hrají až v sobotu, stejně jako pátý Liberec, který na letenský celek ztrácí dva body. Jihlavu od sestupového pásma dělí dva body a může klesnout na poslední místo.

14. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)

Branka: 4. V. Kadlec. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Costa, Dúbravka - Klíma. Diváci: 7165.

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, Costa - V. Kadlec (66. Néstor), Mareček, Frýdek (80. Lafata), Mavuba, Vatajelu (71. Biabiany) - Šural. Trenér: Stramaccioni.

Jihlava: Hanuš - Fulnek, Tlustý, Kryštůfek, Keresteš - Záviška (81. Klíma), Vaculík, Zoubele (68. Urblík), Popovič (60. Novotný) - Ikaunieks, Dvořák. Trenér: Kopecký.