Sparta smetla Jablonec a darovala Lavičkovi finále poháru

FOTO Sparta ulovila finále, Jablonec byl jako ryba na suchu
Trenér Vítězslav Lavička v den zápasu slavil 51. narozeniny,...
... jako první mu z prořídlých tribun poblahopřáli fanoušci Sparty.
A celý zápas byl jednou velkou gratulací hráčů letenského klubu, kteří Lavičkovi darovali postup do finále.
Jablonecký Tomáš Čížek se jen bezmocně dívá, jak Sparta válcuje tým ze severu Čech.
30. 4. 2014 19:49
Fotbalisté Sparty rozdrtili v odvetě semifinále Poháru České pošty Jablonec 4:0 a postupují do finále.

Praha - Fotbalisté Sparty rozdrtili v odvetě semifinále Poháru České pošty Jablonec 4:0 a postupují do finále. Vítězstvím tak symbolicky oslavili dnešní 51. narozeniny svého kouče Vítězslava Lavičky.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Letenský klub měl celé utkání měl jasně pod kontrolou, už ve 35. minutě smazal dvougólovou ztrátu z prvního zápasu. K Spartu ho nasměrovaly další dvě branky v druhém poločasu, má tak naději na to, že podruhé v historii získá double, neboť má nakročeno i k ligovému titulu.

Ve finále poháru se Sparta 17. května utká v Praze v Edenu s vítězem souboje mezi Brnem a Plzní, která po úvodním zápasu vede 2:0. Pokud čtvrteční odvetu Plzeň zvládne, bude to znamenat, že se čtvrté místo v konečné ligové tabulce změní ve vstupenku do 2. předkola Evropské ligy.

Domácí tlačili od začátku

Sparta potřebovala dohnat dvoubrankové manko z prvního duelu a to se jí povedlo už v první půli. Jablonec se sice v úvodu dostal do několika slibných útoků, ale pak dominovali domácí svým vysokým presinkem.

V 15. minutě utekl Matějovský, ale ještě než stačil vystřelit, dohnal ho Kysela a skluzem mu míč sebral. Po půlhodině hry už se ale poloprázdné letenské ochozy radovaly. Dočkal si odstavil tělem Beneše, jeho střelu po zemi však stačil brankář Špit ztlumit a už se zdálo, že Novák odkopne míč do bezpečí. Jenže při otočce uklouzl a jako první byl u balonu dobíhající pravý bek Kadeřábek.

Sparťané trestali den otevřených dveří

Krajním obráncům Sparty se dnes vůbec dařilo střelecky. O chvíli později zahrávala Sparta rohový kop, brankář Špit centr neudržel a míč propadl až na zadní tyč k Hybšovi, který vstřelil svůj první soutěžní gól za A-tým Sparty. V tu chvíli už Sparta postupovala a Jablonec musel nutně dát gól, jenže rozjeté domácí se mu nedařilo zastavit.

Zvláště když v 55. minutě napřáhl z 33 metrů Hušbauer a dělovkou z jediného kroku poslal Spartu do tříbrankového vedení. Jablonec tak hru ještě více otevřel, čehož využil k brejku defenzivní záložník Sparty Vácha, při náběhu na hrot se vyhnul ofsajdové pasti a pohledným dloubáčkem přehodil Špita. Pro defenzivní štít to byl první gól v dresu Sparty ze hry, předchozí dvě soutěžní trefy zaznamenal z přímých kopů.

Jablonec mohl ještě vrátit do boje o postup Novák, který však hlavou trefil jen břevno. Konstrukci branky míč orazítkoval i po Čížkově padající hlavičce. Pak už Sparta dramatizaci nedovolila a může tak usilovat o šesté vítězství v českém poháru a jubilejní dvacáté v součtu s Československem.

Semifinále fotbalového Poháru České pošty - odveta:

Sparta Praha - Baumit Jablonec 4:0 (2:0)

Branky: 29. Kadeřábek, 35. Hybš, 55. Hušbauer, 60. Vácha. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Jiřík. ŽK: Třešňák, Kubista (oba Jablonec). Diváci: 3395. První zápas: 1:3, postoupila Sparta.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš - Matějovský, Vácha, Hušbauer (87. Mareček) - Dočkal (89. Vacek), Krejčí (76. Přikryl) - Lafata. Trenér: Lavička.

Jablonec: Špit - Eliáš (76. Fantiš), Kysela, Beneš, Novák - Kopic, Rossi, Čížek, Loučka, Třešňák (65. Kubista) - Hubník (55. Doležal). Trenér: Skuhravý.