Sparta smetla Boleslav třemi góly a přiblížila se Slavii, Sigma přetlačila Liberec

20. 3. 2022 17:08
Sparta ve 26. kole první fotbalové ligy přehrála Mladou Boleslav 3:0 a ze třetí příčky ztrácí na vedoucí Plzeň sedm bodů. Hosty dostal do vedení v 15. minutě Tomáš Čvančara, k němuž se o 10 minut později připojil střelecky Martin Vitík. V závěru zpečetil konečný stav Ladislav Krejčí mladší. Pražané ztrácí na vedoucí Plzeň sedm bodů.
Sparta má důvod k radosti.
Sparta má důvod k radosti. | Foto: ČTK

Tepličtí fotbalisté prohráli ve 26. kole první ligy s Hradcem Králové 1:2, přestože od šesté minuty vedli. Jejich gólový půst po více než třech zápasech a 344 minutách ukončil David Ledecký, ale Jakub Rada z penalty už po pěti minutách vyrovnal a čtvrt hodiny před koncem zařídil hostům tři body Jan Král.

Ligový nováček po druhé jarní ligové výhře za sebou poskočil na šesté místo. Teplice nevyhrály čtvrté kolo po sobě, potřetí v řadě prohrály a zůstaly na 14. příčce.

Olomoučtí vyhráli nad Libercem 1:0. Jedinou branku utkání dal ve 25. minutě Jan Navrátil. Sigma bodovala v nejvyšší soutěži počtvrté v řadě, podruhé po sobě vyhrála a posunula se na sedmé místo o skóre právě před Slovan. Severočeši prohráli po pěti kolech.

Aktualizujeme

26. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 0:3 (0:2)

Branky: 15. Čvančara, 25. Vitík, 90.+3 Ladislav Krejčí II. Rozhodčí: Hocek - Caletka, Hájek - Ondráš (video). ŽK: Sladký, Horský - Ladislav Krejčí II. Diváci: 4715.

M. Boleslav: Šeda - Sladký, Suchý, Preisler, Rolinek - Smrž (46. Mužík), Dancák - Skalák (63. Horský), Matějovský, Ewerton - Ladra (72. Hlavatý). Trenér: Hoftych.

Sparta: Heča - Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer - Ladislav Krejčí II - Haraslín (71. Pešek), Dočkal (82. Karabec), Sáček (89. Souček), Hložek - Čvančara (46. Minčev). Trenér: Vrba.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 25. Navrátil. Rozhodčí: Orel - Vlček, Bureš - Szikszay (video). ŽK: Růsek, Macík, Beneš, Daněk, Jílek (trenér) - Purzitidis. Diváci: 3111.

Olomouc: Macík - Chvátal, Jemelka, Beneš, Zmrzlý (90. Vaněček) - Breite (67. Růsek), Spáčil - Zahradníček (77. Vepřek), Daněk, Navrátil (67. Jakub Matoušek) - Chytil (77. Hubník). Trenér: Jílek

LIberec: Knobloch - Koscelník, Purzitidis, Mikula (62. Hilál), Fukala (62. Mészáros) - Gebre Selassie, Tiéhi - Frýdek - Rondič (77. Havelka), Rabušic (46. Višinský), Jan Matoušek (77. Ghali). Trenér: Kozel.

FK Teplice - FC Hradec Králové 1:2 (1:1)

Branky: 6. Ledecký - 11. Rada z pen., 76. Král. Rozhodčí: Batík - Mokrusch, Pochylý - Kocourek (video). ŽK: Tijani, T. Kučera - Král, Kubala. Diváci: 2471.

Teplice: Grigar - Knapík (46. Hyčka), Tijani, T. Kučera - Prošek (77. Kodad), Mareček (77. Žitný), Trubač, Vondrášek - Fortelný (32. Jukl) - Žák, Ledecký (61. Sejk). Trenér: Jarošík.

Hradec: Fendrich - Klíma, Král, Leibl - Mejdr, Kodeš, Rada (73. Soukeník), Harazim - Kubala (86. J. Kučera), Rybička (64. Vašulín), Vlkanova. Trenér: Koubek.