Sparta si na závěr kempu ve Španělsku připsala skalp Petrohradu

3. 2. 2017 20:03
Fotbalová Sparta si na závěr soustředění připsala cenný skalp. Ve Španělsku si připsala výhru 2:0 nad druhým týmem ruské ligy Zenitem Petrohrad.
Lukáš Juliš
Lukáš Juliš | Foto: Reuters

Benidorm (Španělsko) - Fotbalisté Sparty zakončili herní soustředění ve Španělskou výhrou 2:0 nad druhým týmem ruské ligy Zenitem Petrohrad. Cenný skalp pravidelného účastníka Ligy mistrů a jednoho z nejbohatších klubů východní Evropy zajistili Pražanům proměněnou penaltou Bořek Dočkal a pojišťujícím gólem po přestávce Lukáš Juliš.

Sparta potvrdila dobrou formu a v rámci zimní přípravy ani posedmé neprohrála. Třetí tým ligové tabulky navíc na herním kempu ve Španělsku ani jednou neinkasoval, když vedle výhry nad Zenitem porazil Štýrský Hradec 5:0 a remizoval s Ferencvárosem Budapešť 0:0.

Proti Petrohradu šli Letenští do vedení ve 24. minutě, kdy Dočkal s přehledem proměnil penaltu za faul na Karavajeva. Těsně před půlí zachránilo sparťany břevno a dvě minuty po pauze pak brankář Koubek, který vyrazil Criscitovu penaltu.

Zenit přidal, ale prosadili se znovu Pražané poté, co Juliš v 65. minutě doklepl hlavou míč do sítě. Třetí trefu mohl přidat Dočkal, kdyby mu střelu z přímého kopu nezastavilo břevno.

Spartě v zápase chybělo několik hráčů. Do hry nezasáhli rekonvalescenti Rosický, Martin Frýdek, Šural, Holzer a Pulkrab, nemocný Sáček ani Václav Kadlec s Marečkem, kteří kvůli menším zraněním předčasně odcestovali zpět do Prahy. Letenští nyní budou dolaďovat formu směrem k úvodnímu zápasu vyřazovací fáze Evropské ligy na půdě Rostova, který sehrají 16. února.

Jablonec ve druhém utkání skupiny na přípravném turnaji Atlantic Cup v Portugalsku zvítězil nad devátým týmem minulého ročníku švédské ligy Örebrem 2:0 a po úvodní výhře na penalty nad Šachtarem Doněck postoupil do finále.

Bez porážky prochází přípravou i Mladá Boleslav. Pátý tým ligové tabulky a vítěz letošního ročníku zimní Tipsport ligy dnes vyhrál nad třetím celkem maďarské nejvyšší soutěže Vasasem Budapešť 3:1 a z devíti přípravných duelů osmkrát triumfoval a jednou remizoval. Brno naopak v Turecku podlehlo čtvrtému týmu ruské ligy Těreku Groznyj 1:3.

Přípravné fotbalové utkání v Beleku (Turecko):

Zbrojovka Brno - Těrek Groznyj 1:3 (1:1)

Branky: 26. Řezníček - 50. a 62. Balaj, 35. Mbengue.

Sestava Brna: Melichárek - Štohanzl, Vraštil, Pavlík, Jablonský - Buchta, Zavadil (65. Sedlák) - Litsingi (46. Přichystal), Škoda, Lutonský - Řezníček (74. Rybička). Trenér: Habanec.

Přípravné fotbalové utkání v Benidormu (Španělsko):

Sparta Praha - Zenit Petrohrad 2:0 (1:0)

Branky: 24. Dočkal z pen., 65. Juliš.

Sestava Sparty: Koubek - Karavajev, Mazuch, M. Kadlec (72. Havelka), Costa (63. Vatajelu) - Néstor (87. Hybš), Vácha (67. Holek), Čermák, Dočkal, Konaté - Juliš (79. Lafata). Trenér: Požár.

Přípravný fotbalový turnaj Atlantic Cup v Portugalsku:

FK Jablonec - Örebro SK 2:0 (1:0)

Branky: 10. Mehanovič, 84. Pospíšil z pen.

Sestava Jablonce: Valeš - Jankovič, Pernica, Beneš, Zelený (46. Hanousek) - Trávník (61. Pospíšil), V. Kubista (61. Jiráček) - Masopust (46. Diviš), Mehanovič (46. Považanec), Lárusson (61. Breda) - Mihálik (81. Doležal). Trenér: Klucký.

Přípravné fotbalové utkání v Lipotu (Maďarsko):

Vasas Budapešť - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)

Branky: 34. Ádám z pen. - 20. Přikryl, 60. Takács, 62. Mebrahtu.

Sestava M. Boleslavi:

I. poločas: Vejmola - Pauschek, Da Silva, Stronati, Keresteš - Takács, Mareš - Vukadinovič, Valenta, Přikryl - Chramosta.

II. poločas: Šeda - Jánoš, Čmovš, Stronati (61. Hůlka), Fleišman - Takács (61. Levin), Matějovský - Nečas, Chramosta (61. Mebrahtu), Fabián - Železník. Trenér: Svědík.