Sparta si hravě poradila s Brnem, dva góly vstřelil Lafata

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Sparta - Brno
Kadeřábek a Lafata. Dva důležití strůjci prvního jarního triumfu pražské Sparty.
Brno na Letné vůbec nestačilo a nakonec si odvezlo čtyři góly a žádný bod.
Smutného Krejčího utěšuje trenér Sparty Vítězslav Lavička.
Pavel Kadeřábek z pozice pravého obránce hodně podporoval ofenzivu a byl to právě on, kdo vstřelil vítězný první gól.
24. 2. 2014 19:50
Pražská Sparta neztratila formu ani na začátku jarní části sezony a navýšila svůj náskok na druhou Plzeň znovu na pět bodů.

Praha - Pražská Sparta neztratila formu ani na začátku jarní části sezony. Lídr Gambrinus ligy si v premiéře hravě poradil s Brnem a po pohodlné výhře 4:0 navýšil svůj náskok na druhou Plzeň znovu na pět bodů.

Dvě branky týmu Vítězslava Lavičky vstřelil kanonýr David Lafata, rozhodujícím prvním gólem se blýskl obránce Pavel Kadeřábek a poslední trefu přidal v závěru střídající Kamil Vacek. Kaňkou na utkání bylo ze sparťanského pohledu zranění křídelníka Ladislava Krejčího.

Sparta diktovala tempo od začátku

Sparta vstoupila do zápasu s chutí a od prvních minut dokazovala, že jejím cílem je co nejrychlejší otevření skóre, přestože úvodní tlak ještě ve změnu stavu nepřetavila. Poprvé si hodně slušně zaplnění tribuny zařvaly "gól!" v 17. minutě, když Dočkalův rohový kop prodloužil do sítě Kadeřábek.

O chvíli později selhal ve velké šanci Lafata poté, co volej před odkrytou bránou napálil pouze do břevna. Chuť si spravil ve 31. minutě proměněnou penaltou, když potrestal ruku Janotky.

Závěr první půle přinesl ještě další gólovky domácích, kteří jasně diktovali tempo hry. Proti Dočkalovi i Lafatovi se však pohotovými zákroky blýskl brankář Hladký.

Brno se zmohlo na jedinou šanci

Moravané hráli tak, jako by snad ani se šancí na úspěch nekalkulovali a šetřili síly na přímé boje o záchranu. Podobný obraz hry viděli diváci i po přestávce. A s ním také další góly v síti hostů.

Brzy po změně stran využil Costův centr ke gólové hlavičce Lafata a bylo definitivně rozhodnuto. Sparťanské tempo trochu opadlo, ovšem i tak se jejich fanoušci bavili. Dočkal ze standardní situace našel za obranou naběhnutého Holka, jemuž však zkazilo radost břevno.

Deset minut před koncem se do velké šance dostali konečně také hosté. Krátce zahraný rohový kop trknul hlavou Buchta a Vaclík s námahou míč zachránil před brankovou čarou, k čemuž mu pomohla i tyčka. Gólový účet utkání tak uzavřeli sparťané, konkrétně Vacek, který v poslední minutě propálil blok dvou brněnských obránců.

Výsledek dohrávky 17. kola první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 4:0 (2:0)
Branky: 30. z pen. a 53. Lafata, 17. Kadeřábek, 90. Vacek. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Gallo. ŽK: Dočkal - Schuster, Janotka, Šisler. Diváci: 7532.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Mareček, Matějovský (68. Bednář), Hušbauer - Dočkal, Krejčí (19. Přikryl) - Lafata (82. Vacek). Trenér: Lavička.

Brno: Hladký - Janotka (79. Hyčka), Pernica, Schuster, Keresteš (58. Šisler) - Buchta, Zavadil, Fischer, Šumbera, Lutonský - Markovič (70. Kroupa). Trenér: Kotal.

1. Sparta 17 14 3 0 45:11 45
2. Plzeň 17 12 4 1 39:13 40
3. Dukla 17 8 6 3 22:14 30
4. Teplice 17 8 4 5 36:22 28
5. Mladá Boleslav 17 7 6 4 34:21 27
6. Liberec 17 7 5 5 18:21 26