Sparta rozzlobila falešnými dresy hlavního sponzora

Zdeněk John, Miloslav Lubas
3. 3. 2011 10:55
Fortuna, hlavní partner Sparty, povolala zástupce klubu
Na lavičku se nepodívá 10 zápasů. Kauzu s dresy odskákal nejvíc Josef Chovanec
Na lavičku se nepodívá 10 zápasů. Kauzu s dresy odskákal nejvíc Josef Chovanec | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Sparta neměla kvůli podvodu, kdy její hráči nastoupili v dresech s jinými jmenovkami, potíže jen u disciplinární komise, ale také u svého hlavního sponzora.

Partner letenského klubu, sázková kancelář Fortuna, si povolala sparťanského vyslance, aby jí vysvětlil okolnosti případu, po kterém trenér Chovanec nesmí vést svůj tým deset zápasů.

Čtěte také:
Sparta: Trest je moc přísný. Může ovlivnit průběh ligy

"Požádal jsem zástupce Sparty, aby nám to přišel objasnit," řekl Aktuálně.cz generální ředitel Fortuny Jiří Bunda.

Podvod s dresy je pro Fortunu velký problém

Fortuna dodrží podle Bundy smlouvu, podle níž přispívá Spartě největším dílem ze všech sponzorů, ale sparťanský podvod považuje za velký problém.

"Uzavřeli jsme s panem Viktorínem (obchodní ředitel Sparty - poznámka redakce) dohodu, že o všech věcech, které ovlivňují obraz Sparty, budeme lépe informováni," řekl Bunda.

Mluvčí Sparty Ondřej Kasík setkání na půdě Fortuny potvrdil. "Vyjasnili jsme si situaci k oboustranné spokojenosti," dodal Kasík.

Sponzora naštvalo, jak se Sparta k podvodu postavila

Sparta nosí logo Fortuny na svých dresech. A právě kolem nich celý případ vznikl. V zápasech Sparty, v nichž se připravovala na dvojutkání s Liverpoolem, poslal trenér Chovanec na trávník i hráče, kteří se předtím omluvili z reprezentace kvůli zraněním či nemocem.

Čtěte také:
Petr Urban: Pěkný podvod nedotáhla Sparta do konce 

Ale hráli se jmenovkami svých spoluhráčů. Reprezentant do 21 let Václav Kadlec například nastoupil v dresu Kadeřábka, s jinou jmenovku se objevila i další sparťanská opora ´jednadvacítky´ Tomáš Pekhart.

"Pro nás to byla hodně špatná situace. Nejvíc nás ale naštvalo to, co následovalo," prohlásil Bunda.

Sparta totiž v první reakci celým problém zlehčovala. Ve chvíli, kdy ji kritizoval manažer reprezentace Vladimír Šmicer, oznámila, že na něj podá stížnost k disciplinární komisi. "Přitom ten, kdo poškodil jméno Sparty, nebyl pan Šmicer, ale někdo, kdo tenhle nápad ve Spartě vymyslel," dodal Bunda.

Fortuna stojí o to, aby jí Sparta dělala dobrou reklamu
Fortuna stojí o to, aby jí Sparta dělala dobrou reklamu | Foto: Reuters

Čtěte také:
Šmicer: Hráčům Sparty by měla být zastavena činnost
Sparta jde do útoku, chce dát Šmicera k disciplinárce

Vinu za celou kauzu na sebe vzal trenér Josef Chovanec. Ten také odešel od disciplinární komise s nejtvrdším postihem - desetizápasovým trestem. Kadlec a Pekhart dostali stop na dva zápasy.

Chyběli v Ostravě a neměli by nastoupit ani v neděli na Letné proti Příbrami. Oba hráči však požádali disciplinární komisi o prominutí zbytku trestu, rozhodnutí se dozví ve čtvrtek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy