Sparta rozzlobila falešnými dresy hlavního sponzora

Zdeněk John, Miloslav Lubas
3. 3. 2011 10:55
Fortuna, hlavní partner Sparty, povolala zástupce klubu
Na lavičku se nepodívá 10 zápasů. Kauzu s dresy odskákal nejvíc Josef Chovanec
Na lavičku se nepodívá 10 zápasů. Kauzu s dresy odskákal nejvíc Josef Chovanec | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Sparta neměla kvůli podvodu, kdy její hráči nastoupili v dresech s jinými jmenovkami, potíže jen u disciplinární komise, ale také u svého hlavního sponzora.

Partner letenského klubu, sázková kancelář Fortuna, si povolala sparťanského vyslance, aby jí vysvětlil okolnosti případu, po kterém trenér Chovanec nesmí vést svůj tým deset zápasů.

Čtěte také:
Sparta: Trest je moc přísný. Může ovlivnit průběh ligy

"Požádal jsem zástupce Sparty, aby nám to přišel objasnit," řekl Aktuálně.cz generální ředitel Fortuny Jiří Bunda.

Podvod s dresy je pro Fortunu velký problém

Fortuna dodrží podle Bundy smlouvu, podle níž přispívá Spartě největším dílem ze všech sponzorů, ale sparťanský podvod považuje za velký problém.

"Uzavřeli jsme s panem Viktorínem (obchodní ředitel Sparty - poznámka redakce) dohodu, že o všech věcech, které ovlivňují obraz Sparty, budeme lépe informováni," řekl Bunda.

Mluvčí Sparty Ondřej Kasík setkání na půdě Fortuny potvrdil. "Vyjasnili jsme si situaci k oboustranné spokojenosti," dodal Kasík.

Sponzora naštvalo, jak se Sparta k podvodu postavila

Sparta nosí logo Fortuny na svých dresech. A právě kolem nich celý případ vznikl. V zápasech Sparty, v nichž se připravovala na dvojutkání s Liverpoolem, poslal trenér Chovanec na trávník i hráče, kteří se předtím omluvili z reprezentace kvůli zraněním či nemocem.

Čtěte také:
Petr Urban: Pěkný podvod nedotáhla Sparta do konce 

Ale hráli se jmenovkami svých spoluhráčů. Reprezentant do 21 let Václav Kadlec například nastoupil v dresu Kadeřábka, s jinou jmenovku se objevila i další sparťanská opora ´jednadvacítky´ Tomáš Pekhart.

"Pro nás to byla hodně špatná situace. Nejvíc nás ale naštvalo to, co následovalo," prohlásil Bunda.

Sparta totiž v první reakci celým problém zlehčovala. Ve chvíli, kdy ji kritizoval manažer reprezentace Vladimír Šmicer, oznámila, že na něj podá stížnost k disciplinární komisi. "Přitom ten, kdo poškodil jméno Sparty, nebyl pan Šmicer, ale někdo, kdo tenhle nápad ve Spartě vymyslel," dodal Bunda.

Fortuna stojí o to, aby jí Sparta dělala dobrou reklamu
Fortuna stojí o to, aby jí Sparta dělala dobrou reklamu | Foto: Reuters

Čtěte také:
Šmicer: Hráčům Sparty by měla být zastavena činnost
Sparta jde do útoku, chce dát Šmicera k disciplinárce

Vinu za celou kauzu na sebe vzal trenér Josef Chovanec. Ten také odešel od disciplinární komise s nejtvrdším postihem - desetizápasovým trestem. Kadlec a Pekhart dostali stop na dva zápasy.

Chyběli v Ostravě a neměli by nastoupit ani v neděli na Letné proti Příbrami. Oba hráči však požádali disciplinární komisi o prominutí zbytku trestu, rozhodnutí se dozví ve čtvrtek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy