Sparta pustila Jirouše do Příbrami. Na hostování

Sport Sport, Red Spo, ČTK
16. 2. 2010 13:49
Jirouš nezasáhne do zápasu proti Spartě

Praha - Fotbalový útočník Martin Jirouš nebude na jaře oblékat dres pražské Sparty. Klub ho v pondělí v posledních hodinách zimního přestupního období uvolnil na půlroční hostování do Příbrami. 

Informoval o tom sparťanský personální ředitel Jakub Otava.

Podle Otavy je hlavním záměrem Sparty, aby Jirouš hrál co nejčastěji nejvyšší soutěž.

"U nás by to měl Martin na jaře hodně složité a ze všeho nejvíce potřebuje pravidelně hrát první ligu," uvedl Otava.

Podle něj dohoda o hostování obsahuje ujednání, že fotbalista nenastoupí do jarního ligového startu, v němž se Příbram představí právě na Spartě.

Třiadvacetiletý Jirouš přišel do Sparty těsně před letním začátkem ligy ze Sokolova, kde hostoval z Liberce.

Do kádru pro soutěžní zápasy se dostával jen občas; v lize odehrál čtyři utkání, další starty přidal v domácí pohárové soutěži Ondrášovka cup. Naposledy nastoupil v sobotním přípravném duelu v Žilině.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy