Sparta postupuje ze skupiny! Gólem Brabce zdolala Asteras

26. 11. 2015 20:52
Pražský celek zvládl důležité utkání, když řecký Asteras Tripolis doma porazil 1:0. Rozhodující gól dal stoper Jakub Brabec po přihrávce Bořka Dočkala.
Radost Jakuba Brabce.
Radost Jakuba Brabce. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pražská Sparta vybojovala v Evropské lize postup ze základní skupiny do jarní vyřazovací fáze. O úspěchu letenského týmu rozhodlo domácí vítězství 1:0 nad řeckým Asterasem Tripolis.

Výhru Pražanům vystřelil stoper Jakub Brabec, který se trefil v první půli hlavou po rohovém kopu Bořka Dočkala. Sparta zvládla i krátké oslabení, když zápas dohrávala bez vyloučeného Ladislava Krejčího. Utkání jsme sledovali v online reportáži.

Spartě se sice po dvouzápasovém trestu za kritiku rozhodčích po úvodním utkání skupiny s Tripolisem vrátil na lavičku trenér Ščasný, v sestavě se ale musela obejít bez vykartovaných záložníků Matějovského s Jiráčkem. Do základní jedenáctky se tak dostal navrátilec Vácha, který tři měsíce nehrál kvůli operaci kolena.

Tripolis začal na Letné zostra a v páté minutě Kurbelis trefil tyč. Následnou dorážku zastavil Brabec rukou, rozhodčí však penaltu pro hosty nenařídil. Na opačné straně se do obrovské šance dostal Fatai, jeho střelu ale brankář vyrazil.

Sparta poté zabrala, ale do vyložených šancí se nedostávala a brankář Theodoropulos si se dvěma pokusy Dočkala i nepovedenou střelou Krejčího poradil. Domácí se nakonec prosadili po půlhodině hry, kdy je do vedení poslal po rohovém kopu hlavičkující Brabec.

Druhý poločas začal z obou stran vlažně a až v 59. minutě se dostal k zakončení Lafata, ale jeho hlavičku brankář vyrazil na roh. Po něm z voleje střílel nad Dočkal a Lafata nedosáhl na Fataiovu přihrávku před prázdnou branku.

Jedinou kaňkou na třetím postupu do vyřazovací části pro Spartu bylo osm minut před koncem vyloučení Krejčího, který musel ze hřiště po druhé žluté kartě.

Utkání 5. kola skupiny K fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Asteras Tripolis 1:0 (1:0)

Branka: 33. Brabec. Rozhodčí: Oliver - Burt, Beswick (všichni Angl.). ŽK: Frýdek, Krejčí - Iglesias, Dimutsos. ČK: 82. Krejčí. Diváci: 10.140.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Hybš - Fatai (80. Konaté), Dočkal (85. Holek), Vácha, Frýdek (90.+1 Juliš), Krejčí - Lafata. Trenér: Ščasný.

Tripolis: Theodoropulos - Lluy, Sankaré, Zisopulos, Jannulis - Funtas (77. Lanzarote), Iglesias (81. Panteliadis), Fernández, Kurbelis (66. Dimutsos), Mazza - Jannu. Trenér: Vergetis.

Další díly Mission: Impossible uvedou kina až v letech 2023 a 2024

Kvůli pandemii se zdrží sedmé a osmé pokračování série akčních filmů Mission: Impossible s hercem Tomem Cruisem. Sedmá část měla mít premiéru letos na podzim, nakonec ji biografy začnou promítat až 14. července 2023. Navazující osmý díl pak bude mít premiéru 28. června 2024, oznámily produkční společnosti Paramount Pictures a Skydance.

Snímky se natáčely v Itálii, Velké Británii nebo Polsku a štáb vedený režisérem Christopherem McQuarriem měl opakovaně problém s karanténami a nákazami. Také filmová studia a multiplexy se již téměř dva roky snaží odhadnout, kdy pandemie dostatečně poleví, aby se lidé mohli ve velkých počtech vrátit do kinosálů. Sága Mission: Impossible celosvětově dosud utržila přes 3,57 miliardy dolarů, v přepočtu skoro 80 miliard korun.

Zdroj: Reuters, ČTK
před 2 hodinami

Curry v poslední vteřině zařídil výhru Golden State

Basketbalista Stephen Curry zařídil Golden State v NBA vítězství nad Houstonem 105:103, když v poslední vteřině trefil svou první vítěznou střelu s klaksonem v kariéře. Celkem nasbíral 22 bodů a 12 asistencí a byl tak nejlepším hráčem zápasu.

Naopak Philadelphia těsně prohrála 101:102 s Los Angeles Clippers, když jí nestačilo ani 40 bodů Joela Embiida. Zářil také James Harden, který triple doublem za 37 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí dovedl Brooklyn k výhře nad San Antoniem 117:102. Ja Morant zase 38 body pomohl Memphisu vyhrát bitvu s Denverem 122:118.

NBA:

Atlanta - Miami 110:108, Boston - Portland 105:109, Charlotte - Oklahoma City 121:98, Denver - Memphis 118:122, Golden State - Houston 105:103, Milwaukee - Chicago 94:90, Orlando - LA Lakers 105:116, Philadelphia - LA Clippers 101:102, San Antonio - Brooklyn 102:117, Utah - Detroit 111:101, Washington - Toronto 105:109.