Sparta porazila Jablonec, Liberec otočil proti Slavii

David Lafata se proti bývalému klubu neprosadil
Ani fanoušků příliš nepřišlo, jen něco přes pět tisíc.
Sparťané měli ve šlágru kola jasný úkol - zvítězit a předvést přesvědčivý výkon.
Jenže to se jim dlouho nedařilo.
Jablonec působil živěji a nebezpečněji.
28. 7. 2013 19:40
Sparta ve 2. kole Gambrinus ligy porazila Jablonec 2:1, Liberec stejným výsledkem zdolal Slavii.

Praha - Fotbalisté Sparty si po čtvrtečním vyřazení z předkola Evropské ligy spravili chuť, když ve šlágru 2. kola Gambrinus ligy porazili Jablonec 2:1.

Skóre otevřel po půlhodině hry Kadlec, na což však záhy odpověděl Hubník. Rozhodla tak až trefa Krejčího zkraje druhého poločasu.

Přes výhru si však Letenští v nesnesitelném parnu fanoušky rozhodně neudobřili. Vyrobili řadu zbytečných chyb a také v koncovce působili dost kostrbatě.

V ní selhal také kapitán David Lafata, jenž proti svému bývalému zaměstnavateli gól nevstřelil. Největší šanci spálil v 76. minutě, když ze dvou metrů přestřelil prázdnou bránu.

Ve druhém nedělním zápase porazil Liberec stejným výsledkem Slavii a pokazili tak Radku Černému návrat do slávistické branky.

Jablonec srovnával z ofsajdu

Jablonečtí začali v horkém počasí aktivně, i když paradoxně měl první šanci domácí Krejčí, kterému dobře připravil míč ve vápně Lafata. Mladý záložník Sparty ale minul.

Severočeši pokračovali v útočných pokusech, hlavička Čížka ovšem skončila nad brankou. Přišel tedy další kontr Sparty a tentokrát už gólový. Kadlec utekl po pravé straně Benešovi a pod padajícím Špitem dostal míč do sítě.

Do deseti minut ale bylo vyrovnáno. Vaňkův centr zasáhl Kopic hlavou, Vaclík míč ještě vyrazil na břevno, ale Hubník, byl, i když v těsném ofsajdu, včas na správném místě, aby ho dorazil do sítě. Do kabin tak hráči o poločase šli za nerozhodného stavu.

Po přestávce mohl poslat Jablonec do vedení Kopic, jenže v úniku brankáře Sparty nepřekonal. A mohl litovat, za pár minut totiž bylo horko před Špitem.

Vítězný gól dal Krejčí

Střelu Kadlece ještě vykopl Zoubele z brankové čáry, ale o minutu později už Krejčí po přihrávce Hušbauera poslal domácí do vedení 2:1.

Po nudnějším intermezzu se děly věci zase od 76. minuty, kdy Lafata z malého vápna přestřelil prázdnou jabloneckou branku. Vzápětí rychlý brejk na druhé straně nedotáhl Hubník po přihrávce Vošahlíka.

Jablonec pak ještě měl náznaky akcí, ale do větší šance se mu nedařilo dostat. Nechával ale v obraně díry, které mohli Letenští využít, jenže Skalák pokazil finální přihrávku jednoho takového kontru.

Slávisté se trefili do šatny

Vedle Plzně a Sparty je bez ztráty bodu také Liberec, jenž ve večerním utkání porazil Slavii.

Pod Ještědem se po osmi a půl letech vrátil do slávistické branky gólman Černý, ale dlouho se jen bezpracně nudil, jelikož jeho zadáci nepustili domácí do šance. Naopak na druhé straně ohrozil Kováře Juhar.

Když už se zdálo, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu, vysunul Fenin Nitrianského, jenž přiťukl Kiselovi a ten se trefil přesně do šibenice.

Liberec otočil po změně stran

´Sešívaní´ se však z vedení radovali prakticky jen poločasovou pauzu. Hned po návratu na hřiště totiž po Kušnírově centru srovnal Rabušic. Oba aktéři si podobnou akci zopakovali také v 59. minutě a opět z toho byl gól.

Hosté si nevěděli s oživlým Libercem rady a byli rádi, že je záhy neztrestal třetí trefou Delarge. Slávisté se sice dokázali nabudit k závěrečnému náporu, ovšem ve velkých šancích Koreš a Petrák těsně minuli.

2. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Baumit Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 29. Kadlec, 59. Krejčí - 39. Hubník. Rozhodčí: Jech - Pelikán, J. Paták. ŽK: Matějovský, Skalák - Zoubele. Diváci: 5102.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Hušbauer (84. Skalák), Vácha, Matějovský (68. Vacek) - Kadlec, Lafata, Krejčí (73. Přikryl). Trenér: Lavička.

Jablonec: Špit - Zoubele, Eliáš, Beneš, Novák - Kopic (71. Vukadinovič), Loučka, Piták, Vaněk, Čížek (54. Vošahlík) - Hubník (80. Třešňák). Trenér: Skuhravý.

Slovan Liberec - Slavia Praha 2:1 (0:1)

Branky: 47. a 59. Rabušic - 44. Kisel. Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Hájek. ŽK: Kušnír, Kelič - Kisel, Gecov, Škutka, Bortel, Nitrianský. Diváci: 6638.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Frýdek - Hušek (76. Sackey), Rybalka (46. Fleišman) - Delarge, Pavelka, Kalitvincev (88. Kolár) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Slavia: Černý - Nitranský, Petrák, Bortel, Čonka - Gecov, Zmrhal - Mičola (76. Štěpán), Kisel, Juhar (57. Koreš) - Fenin (66. Škutka). Trenér: Petrouš.

1. Plzeň 2 2 0 0 9:2 6
2. Sparta 2 2 0 0 6:2 6
3. Liberec 2 2 0 0 4:2 6
4. Dukla 2 1 1 0 5:1 4
5. Ostrava 2 1 1 0 3:2 4
Teplice 2 1 1 0 3:2 4