Sparta porazila Jablonec až Kuckovým gólem v závěru

11. 9. 2010 20:16
Sparta - Jablonec 1:0, Slovácko - České Budějovice 2:0

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v 8. kole domácí ligy Jablonec 1:0.

Vítězství však dobyli až Kuckovým gólem z 87. minuty.

Jablonečtí před zápasem avizovali, že do souboje dvou nejlepších celků loňského ročníku vyrukují především s kvalitní obranou. Přestože nastoupili se dvěma defenzivními záložníky, nezůstalo z jejich stran pouze bránění.

Blízko úvodnímu gólu byl v 11. minutě Drsek, který nastřelil břevno, a z následné dorážky Lafata, ovšem skóre se na jabloneckou stranu nepohlo.

Lukeš: Hrajeme o sestup. Něco se musí změnit
Baník prohrál pošesté v řadě. V Liberci dostal 4 góly

Snahu Pražanů dirigoval Matějovský, který dvakrát nabil Kadlecovi, jenže sparťanský mladík své šance rovněž neproměnil. Nápor domácích vyvrcholil na konci první půle. Velkou práci měl Špit především z dalekonosnou ránou Kucky.

Druhý poločas začal naopak převahou Severočechů, jenže ani Vošahlík Blažka nepřekonal. A tak o všem rozhodla situace ze samého závěru, kdy Kucka přetavil Žofčákův roh v rozhodující trefu.

V důležité bitvě ze spodní pater tabulky mezi Slováckem a Českými Budějovicemi slavili Moravané výhru 2:0, kteří díky tomu poskočili až na osmé místo. Vyrovnané utkání rozhodla chyba hostující Laštovky ve 41. minutě. Váhajícího českobudějovický obránce obral o míč Švancara, jehož následný centr proměnil Nestorovski.

Jen o pár chvil později mohl druhou branku přidat Volešák, který z hranice vápna jen těsně minul. A tak definitivní pojistka přišla až v samém závěru, kdy stejný hráč po akci s Nestorovskim už nezaváhal.

8. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Baumit Jablonec 1:0 (0:0)
Branka:
87. Kucka. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Santarius. ŽK: Wilfried - Drsek. Diváci: 6304.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Řepka, Brabec, Pamič - Vacek - Sionko (70. Žofčák), Kucka, Matějovský (70. Kweuke), Kadlec (90.+3 Krejčí) - Wilfried. Trenér: Chovanec.
Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Drsek, Jablonský - Pavlík (80. Eliáš), Loučka - Vošahlík, Jarolím (87. Piták), Kovařík - Lafata (73. Pekhart). Trenér: Komňacký.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky:
41. Nestorovski, 90. Volešák. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Slavík. ŽK: Volešák, Švancara, Nestorovski, V. Valenta - Laštovka, Hudson. Diváci: 5324.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Mezlík, Košút, Kuncl - Fujerik, Kordula, Volešák, Urbánek (20. V. Valenta, 86. Reinberk) - Švancara (81. Ondřejka), Nestorovski. Trenér: Soukup.
České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lencevič, Žižka - Otepka, Černák (71. Stráský), Lengyel, Hudson (86. Šíma) - Ondrášek, Mezlík (62. Pecka). Trenér: Šilhavý.