Sparta porazila Chomutov, Plzeň podlehla Spartaku

12. 7. 2012 21:00
O výhře Sparty v Chomutově rozhodl už v 9. minutě Leonard Kweuke
O výhře Sparty v Chomutově rozhodl už v 9. minutě Leonard Kweuke | Foto: Eduard Erben

Salcburk/Chomutov - Fotbalisté Plzně ve svém posledním zápase na soustředění v Rakousku podlehli v Salcburku Spartaku Moskva 1:2.

Dařilo se naopak pražské Spartě, která při otevření stadionu v Chomutově porazila místní celek 1:0.

Plzeňskou Viktorii, kterou příští týden čeká úvodní zápas 2. předkola Evropské ligy na hřišti gruzínského Rustavi, představila oba hráče, které ve čtvertek získala z pražské Sparty - obránce Lukáše Hejdu a záložníka Martina Zemana.

Viktoria už od 17. minuty prohrávala, když se trefil nigerijský kanonýr Spartaku Emenike.

Ve 35. minutě však bylo srovnáno, když z přímého kopu zhruba 35 metrů od brány, navíc kousek od pomezní čáry překvapil brankáře Spartaku Pavel Horváth.

Ve druhé půli mohl otočit výhru na stranu Plzně Bakoš, pokutový kop za faul na Štípka však neproměnil.

V 83. minutě naopak svým druhým gólem rozhodl o výhře Spartaku, za nějž odehrál celý zápas reprezentační obránce Marek Suchý, Emenike.

O výhře Sparty rozhodl Kweuke

O výhře fotbalistů Sparty rozhedl při otevření stadionu v Chomutově rozhodl už v 9. minutě Leonard Kweuke.

"Očekával jsem výraznější výsledek. Vytvářeli jsme si šance, jenže nám chyběla kvalita v útočné třetině hřiště, tam jsme situace neřešili dobře a byli málo efektivní," hodnotil utkání trenér Vítězslav Lavička.

"Hlavní ale je, že hráči chtěli hrát atraktivní fotbal, drželi balon na zemi a předváděli kombinační hru," dodal.

Plzeň - Spartak Moskva 1:2 (1:1)

Branky: 35. Horváth - 17. a 83. Emenike.

Sestava Plzně: Bolek - Rajtoral (60. Řezník), Ševinský (60. Hejda), Procházka, Limberský - Darida (78. Wágner), Horváth (60. Hanousek) - Fillo (70. Štípek), Kolář (70. Hora), Malakjan (60. Zeman) - Ďuriš (60. Bakoš). Trenér: Vrba.

Chomutov - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 9. Kweuke.

Sestava Sparty: Vaclík - Gil (60. Vidlička), Jarošík (46. Zápotočný), Švejdík (46. Polom), Pamič (71. Hybš) - Kadeřábek (46. Kadlec), Matějovský (46. Grejciar), Holek (46. Hušbauer), Krejčí - Skalák - Kweuke (60. Kerič). Trenér: Lavička.

České Budějovice - Ingolstadt 0:2 (0:0)

Sestava Č. Budějovic: Daněk (46. Křížek) - Riegel (46. Novák), Řepka (46. Halama), Lengyel, Hanzlík - Klesa (46. Hudson), Rýdel, Rakovan, Otepka (46. Zeba), Sandro (46. F. Němec) - Markovič (46. Řezníček). Trenér: Cipro.

Sigma Olomouc - Pandurii Targu Jiu (Rum.) 2:2 (0:2)

Branky Olomouce: 64. a 90. Ordoš obě z pen.

Sestava Olomouce: Šustr (46. Blaha) - Vavřík, Dreksa, Šindelář, Hála - Pospíšil, Nepožitek, Heinz - Petr, Hubník (46. Ordoš), Tomeček (46. Tomeček).

Příbram - Ahlen 0:0

I. poločas: Hruška - Štochl, Hájovský, Kvída, Divíšek - Mareš, Lafrance, T. Pilík, Trapp - Perez, Šlapák.

II. poločas: Rondzik - P. Pilík, Hájovský, Kvída, Mišůn - Řezáč, Trapp, Lafrance, Danoski - Kanu, Krbeček. Trenér: Vavruška.