12. 11. 2009 19:49
Sparta - Budějovice 1:0
Juraj Kucka (Sparta) slaví se spoluhráči gól do sítě Kluže.
Juraj Kucka (Sparta) slaví se spoluhráči gól do sítě Kluže. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Sparty si v domácí odvetě s Českými Budějovicemi bez problémů pohlídali postup do čtvrtfinále domácího poháru Ondrášovka Cupu, když po výhře z jihu Čech 5:0 tentokrát zvítězili brankou Martina Jirouše 1:0.

Zápas jsme sledovali on-line

Kouč Jozef Chovanec poslal do utkání proti poslednímu celku Gambrinus ligy sestavu s řadou náhradníků.

Ze současné základní sestavy se v týmu objevili jen stoper Tomáš Řepka a Kamil Vacek. Naproti tom,u hosté nastoupili takřka kompletní.

Nad letenským stadionem se strhla průtrž mračen a domácí tým se i přes územní převahu nedokázal v úvodu dostat na dostřel budějovické brány.

Nakonec rozhodla střela letní posily Martina Jirouše z třiadvacáté minuty. Letenský forvard se opřel na hranici šestnáctky bez přípravy do odraženého míče, který skončil přesně u tyče Křížkovy brány.

Záhy se mohl trefit i druhý útočník Václav Kadlec, který se však po kontaktu s gólmanem skácel k zemi. Penalta se nepískala.

Do druhé půle už Sparta nastoupila bez Řepky, kterého nahradil Sus.

Dynamo si vypracovalo největší šanci dvacet minut před koncem po centru z pravé strany. Na zadní tyči hlavičkujícího Ondráška však vychytal brankář Kozáčik.

Následný Kadlecův gól neplatil kvůli ofsajdu.

Hosté byli sice v závěru častěji u míče, ale k vážnějšímu ohrožení domácí branky se nedostali.

Postup do jarní fáze poháru si tak bez problémů zajistila Sparta.

Odvetné utkání 4. kola fotbalového Ondrášovka Cupu:
Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0).
Branka:
23. Jirouš. Rozhodčí: Možíš - Pelikán, Marek. Diváci: 1220. První zápas 5:0, postoupila Sparta.</p>
Sparta: Kozáčik - Kuncl, Řepka (46. Sus), Hejda, Hoheneder - Kalouda, Kovba, Vacek, Střeštík (56. Žofčák) - Jirouš (76. Holenda), Kadlec. Trenér: Chovanec.
Budějovice: Křížek - Leština, Hunal (56. Ondrášek), Žižka, Krob - Doležal, Černák, Riegel, Šíma - Stráský (81. Hudson), Svátek (46. Jasanský). Trenér: Šilhavý.