Sparta se dočkala alespoň mládežnické Ligy mistrů. Tak v prvním duelu zaválela

Fotbalisté Sparty mají do odvety, která se hraje v Černé Hoře 19. října, velmi dobrou pozici. Vedení 4:0 by ztratit neměli. Podívejte se v galerii, jak se rodilo.
Sparta si účast vybojovala loňským jednoznačným triumfem v domácí dorostenecké soutěži. V minulém ročníku mládežnické Ligy mistrů reprezentovala Česko Příbram, která došla až do vyřazovací části. S portugalskou Benfikou prohrála až na penalty; kdyby v nich zvítězila, narazila by na Real Madrid.
Na začátek soutěže ale čekají přeci jen méně zvuční soupeři. Přípravu na duel s Mladostí Podgorica komplikoval fakt, že téměř nebylo možné zajistit jakékoli informace o celku z Černé Hory.
Trenér David Holoubek tak musel své svěřence nabádat především k vlastní hře. Mladí sparťané byli od začátku aktivnější, ale dlouho se nemohli dostat do šancí.
Čekání prolomil až ve 20. minutě Zinedin Mustedanagič. Osmnáctiletý rodák z Bosny a Hercegoviny rozehrál přímý kop z kraje hřiště, míč pak proskákal pokutovým územím a zřejmě bez teče zaplul až do sítě.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
Aktualizováno 28. 9. 2016 20:47
Sparťanský tým do devatenácti let v minulé sezoně rozválcoval domácí konkurenci, do té letošní vstoupil obměněný a s rozpaky. Postupně se ale válec dočasného trenéra áčka Davida Holoubka rozjíždí, což dnes potvrdil v úvodním duelu mládežnické Ligy mistrů proti Mladosti Podgorica výhrou 4:0. Podívejte se na fotogalerii z utkání.
 

Právě se děje

Další zprávy