Sparta nastoupila proti Liberci bez Kangy. Letenský klub ho dočasně vyřadil z kádru

jšk
11. 5. 2019 20:01
Problémy Sparty s Guélorem Kangou nekončí. Po dalším průšvihu gabonského záložníka se na Letné rozhodli suspendovat ho z týmu.
Kanga jako by klubová pravidla nechápal
Kanga jako by klubová pravidla nechápal | Foto: Dalibor Sosna

"Guélor Kanga nedodržel naše jasně stanovená pravidla, která jsou platná pro všechny hráče. Tyto hodnoty přitom jasně definují naši týmovou kulturu a jejich dodržování je pro nás klíčové," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Kanga se tak při utkání 2. kola nadstavby Fortuna:Ligy neobjevil ani na hřišti, ani na střídačce. Sparta ovšem zdůraznila, že suspendace není důsledkem porušení jeho životosprávy, ani reakcí na neodpovídající práci hráče v tréninkovém procesu.

"Bylo to společné rozhodnutí moje a Tomáše Rosického. Porušil interní nepsaná pravidla kabiny. Nechtěl bych se konkrétně pouštět do toho, kvůli čemu to bylo. Ale trest Kanga přijal, dnes byl na utkání, fandil nám a myslím si, že tak by to i mělo být," řekl na pozápasové tiskové konferenci sparťanský trenér Michal Horňák.

"Společně s realizačním týmem věříme, že se takový prohřešek nebude opakovat a Guélor se připojí k týmu opět pro utkání v Plzni," doplnil Rosický.

Kanga patří mezi nejlepší hráče Sparty, když má svůj den, dokáže zápas rozhodnout sám. Dává hře myšlenku, svou kvalitou hry převyšuje průměr české ligy. Navíc se snaží, pořád chce hrát. Není mu lhostejné, když Letenští nevítězí.

Na druhou stranu je výrazným individualistou, je mu jedno, co si o něm ostatní myslí. Chová se bez ohledu na následky, do profesionálních mantinelů ho Sparta usměrnit nedokázala. Nedávno ho postrádala hned ve třech duelech, protože nasbíral unikátních dvanáct žlutých karet.

Sparťanské příznivce zase mimo jiné vytáčí svou lhostejností při děkovačkách. Naposledy na sebe upozornil, když se aktivně nezapojil do pietní vzpomínky na Josefa Šurala, která proběhla minulý týden na Letné. Což je podle některých zpráv z Letné důvod, proč se zápas s Libercem odehraje bez něj.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy