Sparta na Letné spustila další kanonádu a Slovan smetla

Další krok k play off, Sparťané tančili vítězný tanec
Letenští doma zvítězili jasně 4:0 a navázali na dva týdny starý triumf 3:0 ze Slovenska.
Dva góly dal David Lafata, jednou se prosadili Ladislav Krejčí a Costa.
Svěřenci Vítězslava Lavičky po čtyřech zápasech vedou s devíti body skupinu I o skóre před Neapolí.
Slovan vedený bývalým sparťanem Jozefem Chovancem zůstává v soutěži bez bodu i vstřeleného gólu.
6. 11. 2014 22:54
Fotbalisté Sparty ani na Letné nepřipustili v Evropské lize se Slovanem žádný komplikace a smetli ho jasně 4:0.

Praha - Jednoznačnou záležitostí byl domácí zápas pražské Sparty proti Slovanu Bratislava v Evropské lize. Letenští srazili slovanského šampiona jasně 4:0 a ve skupině už mají devět bodů, stejně jako druhá Neapol.

O dva góly se postaral kapitán David Lafata, po jednom si připsali Ladislav Krejčí a Costa Nhaimonesu. Slovenský tým vedený legendou Sparty Jozefem Chovancem tak ve dvou zápase proti Spartě inkasoval sedm gólů a nevstřelil žádný.

Utkání jsme sledovali zde.

Na začátku utkání se ale Sparta hledala a navazovala spíše na bezkrevný výkon z nepovedeného ligového duelu v Plzni. Dlouho se nemohla prosadit proti kompaktnímu bloku Slovanu a v součtu s utkáním ve Štruncových sadech nevystřelila na branku soupeře téměř 120 minut.

Až ve 29. minutě si střelu Váchy zpracoval kapitán Lafata a byť byl zezadu faulován Kolčákem, poslal míč v pádu za záda brankáře Perniše. Stoper Slovanu měl štěstí, v případě odpískání pokutového kopu by byl s největší pravděpodobností vyloučen.

Úvodní gól Spartu nakopl a hned za tři minuty navýšila skóre. Matějovský po nakrátko rozehraném rohu vymyslel geniální průnikovou přihrávku na Ladislava Krejčího, který se prosadil přesnou přízemní střelou ke vzdálenější tyči.

Ani po přestávce nedokázal být Slovan nebezpečný v útočné fázi a na českého mistra absolutně nestačil. Třetí branku přidal až v 74. minutě levý bek Costa. Lafata vyhrál po rohu na přední tyči hlavičkový souboj, míč se snesl téměř na brankovou čáru k obránci ze Zimbabwe a ten nadvakrát protlačil balon za Perniše.

Tentokrát v rámci možností slušně fandící příznivci Sparty si pak mohli vychutnat ještě jeden parádní moment. Matějovský vykouzlil další famózní pas, Kadeřábek z první přihrál před prázdnou branku Lafatovi a ten neměl problém poslat míč do sítě. Kapitán Sparty zaznamenal ve čtvrtém utkání Evropské ligy pátý gól a společně se třemi dalšími fotbalisty vede tabulku střelců soutěže.

Zápas 4. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Slovan Bratislava 4:0 (2:0)

Branka: 29. a 83. Lafata, 32. L. Krejčí, 74. Costa. Rozhodčí: Jeskov - Averjanov, Dančenko (všichni Rus.). ŽK: Peltier (Slovan). Diváci: 13.875.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Matějovský, Vácha (79. Mareček), Dočkal (72. Vacek) - Konaté, L. Krejčí - Lafata (88. Bednář). Trenér: Lavička.

Slovan: Perniš - Bagayoko, Kolčák, Niňaj, Čikoš - Žofčák, Lásik, Milinkovič, Grendel (80. Štefánik), Kubík (73. Vittek) - Peltier (46. Soumah). Trenér: Chovanec.

1. Sparta Praha 4 3 0 1 11:4 9
2. Neapol 4 3 0 1 8:3 9
3. Young Boys Bern 4 2 0 2 8:6 6
4. Slovan Bratislava 4 0 0 4 0:14 0