Sparta měla namále. Frýdek přetlačila až na penalty

25. 9. 2008 18:36
Votice - Slavia 1:2, Frýdek-Místek - Sparta 0:0 1:4np
Tomáš Řepka odehrál v dresu Sparty celý zápas
Tomáš Řepka odehrál v dresu Sparty celý zápas | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Sparty prohloubili své dosavadní trápení se střílením branek a ve čtvrtečním utkání 3. kola Poháru ČMFS přetlačili třetiligový Frýdek-Místek až po penaltovém rozstřelu, kde zvítězili 4:1.

Utkání, jemuž na severu Moravy přihlíželo 10 280 diváků však skončilo po regulérní hrací době jen remízou 0:0.

Svěřenci Vítězslava Lavičky sice působili v utkání aktivněji, ale opět se potýkali s neúspěšnou koncovkou. Nejblíže úvodní brance byl v prvním poločase Slovinec Nejc Pečnik, jehož střela skončila jen na břevně.

Domácí pak drželi nerozhodný stav i ve druhé půli a v závěru střetnutí mohli dokonce favorita šokovat. Deset minut před koncem hlavičkoval nebezpečně Staněk, ale proti němu zasáhl spolehlivě gólman Blažek.

Utkání jsme sledovali minutu po minutě ON-LINE ZDE:

A když na druhé straně neuspěl ani Kisel, došlo na pokutové kopy. V nich hosté ani jednou nezaváhali a jejich naděje na obhajobu domácí trofeje tak stále žije.

Ve druhém odpoledním zápase si pak postup zajistila i pražská Slavia, která zvítězila ve Voticích 2:1. Ústřední postavou se stal hostující záložník Ladislav Volešák, jenž vstřelil obě branky svého týmu.

V základní sestavě "sešívaných" se objevil také Vladimír Šmicer. Ten odehrál sedmašedesát minut.

Votice - Slavia Praha 1:2 (0:1)
75. Latka vl. -  22., 58. Volešák
Votice: Ducheček - Horňák, Gazmed, Jelen - Svoboda, Horváth, Málek, Lukeš, Malina, Bareš (73. Daniel) - Bartolšic (59. Rezek)
Slavia: Diviš - Hubáček, Latka, Kindel - Cissé, Šmicer (67. Jarolím), Volešák, Černý - Janda (61. Švento), Ivana, Litteri (82. Toleski).

Frýdek-Místek - Sparta Praha 0:0 np 1:4