Sparta má další posilu. Přichází nigerijský útočník Fatai

ČTK ČTK
20. 6. 2015 12:31
Fotbalová Sparta získala zahraniční posilu do ofenzivy.
Kehinde Fatai
Kehinde Fatai | Foto: ČTK

Praha - Fotbalová Sparta získala zahraniční posilu do ofenzivy. Tříletou smlouvu dnes s letenským klubem podepsal nigerijský útočník Kehinde Fatai, který naposledy působil v rumunské Astře Giurgiu. Pražský celek o tom informoval na svých internetových stránkách.

Pětadvacetiletý Fatai se před rokem v létě blýskl hattrickem do sítě Liberce v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy, v závěrečném předkole se pak trefil i proti Lyonu. V Giurgiu působil od roku 2010, v předminulé sezoně hostoval v Bruggách.

Fatai se k novému mužstvu připojí krátce po pondělním začátku letní přípravy. "Jsem šťastný, že jsem tady ve Spartě. Je to velký klub a já jsem nadšený vyhlídkami na to, že bych si mohl zahrát Ligu mistrů," řekl Fatai pro server africanfootball.com a připomněl, že Letenské čeká kvalifikace nemistrovské části Ligy mistrů.

Nigerijský útočník je třetí zahraniční letní posilou Sparty. Úřadující ligový vicemistr už v tomto týdnu získal konžského ofenzivního hráče Francise Litsingiho z Teplic a německého obránce Markuse Steinhöfera. Klub naopak opustil pravý bek Pavel Kadeřábek, který přestoupil do Hoffenheimu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy