Sparta ladí formu na GL: ve Španělsku znovu vyhrála

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
2. 2. 2010 18:03
AC Sparta Praha - Metallurg Záporoží 2:1

La Cala - Fotbalová Sparta se i v druhém přípravném utkání na soustředění ve Španělsku dočkala výhry, když porazila ukrajinský celek Metalllurg Záporoží 2:1.

Na rozdíl od včerejšího zápasu s gruzínským Zestafoni, jenž Letenští vyhráli stejným výsledkem, tentokrát vicemistři Gambrinus ligy nastoupili s nejsilnější možnou obranou, v níž si poprvé vedle sebe zahráli zkušení stopeři Tomáš Řepka a Erich Brabec.

Sparta přesto inkasovala již po třinácti minutách hry, kdy po standartní situaci brankář Blažek vyboxoval míč pouze do Juraje Kucky, od nějž se balon odrazil do branky.

Svěřenci Josefa Chovance vyrovnali ještě v první půli, když neproměněnou penaltu do sítě Záporoží dorazil sám neúspěšný exekutor pokutového kopu Ondřej Kušnír.

Penaltu neproměnili ani Ukrajinci, kteří z ní nastřelili pouze tyč, a tak o výhře Sparty rozhodla branka z 89. minuty, kterou po dobře vyřešené situaci tři na dva vsítil Bony Wilfried.

Spartu, která v přípravě dosud neprohrála, čekají ve Španělsku ještě tři další náročné zápasy: ve čtvrtek narazí na Lokomotiv Moskva, v sobotu na Šachtar Doněck a v pondělí na Brondby Kodaň.