69. Krejčí ml.
81. Krejčí st.
84. Karlsson
47. Schranz

Hezké středeční odpoledne, vítejte u online přenosu z čtvrtfinálového utkání fotbalového MOL Cupu mezi Spartou a Jabloncem. Duel začíná v 15:30.

Uprostřed prvního dubnového týdne nejsou na programu jen ligové dohrávky nebo evropské poháry. Dnes se odehrají také tři čtvrtfinále MOL Cupu. Čtvrté mezi Slavií a Olomoucí je odloženo kvůli účasti sešívaných ve čtvrtfinále Evropské ligy. Už v 15:00 začne duel Teplic s Mladou Boleslaví, tedy celků, které jsou namočeny do záchranářských bojů. Divácky atraktivní by však mohl být zápas šesté Plzně s pátým Libercem. Ten startuje v 15:30. Ve stejný čas má naplánovaný výkop utkání, kterému se budeme věnovat. Druhá Sparta přivítá na Letné čtvrtý Jablonec. Pražané letos obhajují pohár z minulé sezony, proto budou chtít za každou cenu postoupit.

Mezi posledními osmi týmy jsou výhradně celky Fortuna:Ligy, nikdo z nižších soutěží se letos do závěrečné fáze neprobojoval. Pražská Sparta je momentálně favoritem číslo 2 za rivalem ze Slavie. Letenští pod novým koučem Vrbou střelecky výrazně ožili a naposledy v lize smetli Teplice 7:2. Zpět je kanonýr Hložek, rozehrávají se i další opory a rudí míří zřejmě za druhým místem v tabulce. K tomu by však chtěli obhájit prvenství právě z poháru. V tomto ročníku hrála Sparta dvakrát, doma zdolala 2:0 Blansko a v osmifinále po těžkém boji a penaltě v závěru také ostravský Baník 1:0. Nyní stojí v cestě Vrbovým svěřencům těžší soupeř, čtvrtý tým ligové tabulky z Jablonce.

Kouč Sparty Pavel Vrba dnes vsadil na stejnou desítku hráčů v poli jako v sobotním utkání s Teplicemi. Jedinou změnou je nasazení Milana Heči na úkor Florina Nity. Na hrotu bude Adam Hložek podporován Dočkalem a z křídel Plavšićem a Wiesnerem. Na levém kraji obrany pokračuje Matěj Polidar.

Ačkoliv letenští budou mít výhodu domácího prostředí a určitě budou favority, Severočeši se nebudou chtít dát lacino. Pořád je to čtvrtý tým tabulky, který hraje vynikající sezonu a útoční na evropské poháry. Pod vedením přísného kouče Petra Rady Jablonec v poháru porazil dva druholigové celky Líšeň a Vlašim. Vyhrává i v lize, posledně však v pátek ztratil body v nezajímavém duelu v Ďolíčku proti Bohemians. Pokud by se nepodařilo probojovat do Evropy skrz ligovou soutěž, tak toto je další cesta, která se jabloneckým nabízí. A ti po ní určitě budou chtít jít dál.

Petr Rada dnes zvolil tuto sestavu. Stejně jako jeho trenérský sok udělal změnu v bráně, kde Jana Hanuše nahradil Vlastimil Hrubý. K jedné změně došlo i na pravém křídle, kde namísto Václava Pilaře nastupuje Dominik Pleštil. Jablonec tak bude hrát i venku proti favoritovi se dvěma hroty Schranzem a Doležalem.

V Generali Areně je téměř vše připraveno. Momentálně svítí nad stadionem sluníčko, jenže sami dobře víte, jak je počasí v posledních dnech proměnlivé.

Oba celky už nastupují na trávník. Jablonec v černých dresech, domácí Sparta tradičně v rudých dresech. Pískat bude sudí Zbyněk Proske.

Utkání odstartovalo.

3

První velká šance Sparty. Ta se hned v úvodu dostala do tlaku a ukazuje svou formu. Sáček i Krejčí předvedli pěkné průniky. Po akci druhého jmenovaného Dočkal posunul do vápna na Hložka. Mladý útočník však bránu přestřelil.

4

Druhá gólovka Adama Hložka. Jablonec nedokázal zakončit a rychlý brejk Sparty po ose Plavšić - Pavelka skončil u Hložky, který byl sám z lehkého úhlu. Při pokusu o střelu na přední tyč však trefil agilní střelec jen boční síť.

6

To je až neuvěřitelné. Šestá minuta a třetí obrovská šance Adama Hložka. Po pěkné akci Polidara s Dočkalem dostal míč do vápna, navedl si jej na pravačku, jenže znovu lehce přestřelil z výhodné pozice.

10

Schranz zkoušel ve vápně hledat Doležala, jenže ten mí předběhl a nebylo z toho žádné ohrožení brány Sparty.

12

Dočkal přiťukával na střelu Pavelkovi, jenže ten místo střely volil ještě jednu kličku, po které o míč přišel.

14

Další nadějná akce Sparty. Jenže Plavšić místo přihrávky volnému Krejčímu volil střelu, kterou hostující obrana zablokovala.

17

Dobrá akce i z dílny Severočechů, jenže Pleštilova přihrávka pod sebe nenašla adresáta.

23

Plavšićův centr z levé strany jablonecká obrana dokázala odvrátit, i když momentálně hraje proti oslabenému soupeři.

24

Patrik Haitl kvůli zranění musel střídat. Nahradil ho Jakub Podaný. Ten jako levák bude hrát na pravém kraji obrany.

29

Po úvodním tlaku a salvě šancí se obrana Jablonce zkonsolidovala. I přes tlak Sparty však šance nepřicházejí.

33

Považanec vypálil z voleje a ještě navíc z více než třiceti metrů, podle toho taky vypadal výsledek. Míč bránu Sparty rozhodně neohrozil.

35

Dominik Pleštil je prvním žlutě potrestaným hráčem. Agilní Plavšić se řitil směrem k vápnu a záložník Jablonce jej zatáhl za dres.

38

Z obrovské dálky to zkusil po rohu nakrátko Michal Sáček. Jeho rána nebyla úplně špatná, jenže bránu ohrozit nemohla.

43

Podaný se z ničeho nic objevil ve vápně a hlavičkou chtěl překvapit Heču. Jeho pokus ale nemohl gólmana letenských zaskočit.

45

Také hosté se v závěru dostali do šance. Z pravé strany pálil Pleštil, Heča ale míč vyrazil do bezpečí.

45+1

Oba hráči na pravé straně Jablonce už mají na kontě žlutou kartu. Podaný zajel ostře do Pavelky.

45+1

Centr Plavšiće našel hlavu Krejčího, jenže ten nepotvrdil střeleckou formu a míč poslal těsně nad bránu. To byla zároveň i poslední akce 1. půle.

První poločas je za námi a zajímavé okamžiky byly k vidění především v úvodu. Domácí Sparta vlétla do utkání a během prvních šesti minut měl mladý útočník Adam Hložek tři gólové příležitosti. Ani jednou však prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Postupně dominance letenských slábla a do hry se dostali i hosté. První půle nám tak branku nepřinesla.

Ještě před startem druhé půle Petr Rada jednou vystřídal. Vladimira Jovoviče nahradil Tomáš Smejkal.

Druhá půl právě začala.

47

Tak to je překvapivý start do druhé půle. Martin Vitík zahrál malou domů čitelně a špatně. Trajektorii míče vystihl Ivan Schranz, byl u něj dříve než Heča, kterého obešel kličkou. Poté už útočník Jablonce neměl problém zakončit do odkryté brány.

49

Neuběhly ani dvě minuty a Sparta srovnává. Skvělou formu potvrzuje Ladislav Krejčí mladší, který byl na správném místě ve vápně a po přiťuknutí Dočkala zakončil jako zkušený útočník.

51

Vitík znovu propadl. Smejkal však z ostrého úhlu trefil jen boční síť.

55

Michal Sáček se vřítil do vápna a při souboji se Zeleným povyskočil ve snaze získat penaltu. Sudí Proske mu však na tuto hru neskočil.

59

Plavšić hledal centrem na zadní tyči Wiesnera, pro něj však byl míč příliš dlouhý.

63

Krejčí je při chuti, tentokrát pálil zpoza vápna, ale bránu minul.

63

Poprvé střídá Pavel Vrba. Tomáš Wiesner opustil hrací plochu a na pravém křídle jej nahradil David Moberg Karlsson stále hrající s ochrannou helmou.

65

Sparťané neuvěřitelně překombinovali akci. Dočkal vybídl ve vápně k zakončení Pavelku, ten však místo rány ještě přihrával do horší pozice Karlssonovi, který to nečekal.

66

Hřiště opouští kapitán Jablonce Martin Doležal, jehož nahrazuje Robert Hrubý. Ten pomůže záložník řadě, Ivan Schranz se posune úplně na hrot.

68

Tentokrát Adam Hložek vzal zakončení brejku na sebe, parádní ránu ale Hrubý vyrazil.

69

Ladislav Krejčí pokračuje ve střelecké formě. Po hattricku v sobotním ligovém utkání skóruje dneska už podruhé. Centr Dočkala po rohu poslal hlavou do břevna mladík Martin Vitík. Míč se odrazil ale příhodně před záložníka Sparty, který jej hlavou uklidil do brány.

71

Hodně aktivní Srdjan Plavšić dnes končí a bude nejspíš šetřen na derby. Na trávníku ho nahradil Ladislav Krejčí starší.

72

Adam Hložek se dostal popáté k zakončení, jenže ani tentokrát se netrefil.

73

Sparta sice otočila vývoj utkání, jenže do zakončení se tlačí pořád. Dočkalův střílený centr zaskočil na malém vápně Karlssona. Prudký míč nedokázal zpacifikovat.

76

Dvojí střídání v kádru Jablonce. Petr Rada tak vyměnil pět hráčů. Tomáš Hübschmann nahradil Miloše Kratochvíla, Jan Chramosta pak dostává prostor místo Dominika Pleštila.

81

Sparta směřuje do semifinále MOL Cupu. Bořek Dočkal v souboji veteránů obral i míč Hübschmanna a poslal krásnou uličkou míč do vápna Ladislavu Krejčímu staršímu. Ten napodobil svého jmenovce a s přehledem zakončil.

83

Ladislav Krejčí mladší má zálusk na další hattrick. Jeho ránu z dálky však Hrubý vyrazil.

84

Je zřejmě rozhodnuto. David Moberg Karlsson dostal čas a prostor na pravé straně vápna. Zvedl hlavu a parádně zakroutil míč na zadní tyč.

84

Pavel Vrba si dovolil dvakrát vystřídat. Dnes dohrály opory Hložek s Dočkalem, na trávníku je nahradili Filip Souček a Martin Minčev.

89

Jablonec se snažil ještě něco udělat s výsledkem, ale jeho snaha je marná.

90+1

Nastavují se 2 minuty.

Je konec. Sparta po výhře 4:1 postupuje do semifinále MOL Cupu.

Sparta pokračuje ve střeleckém představení a především pak Ladislav Krejčí mladší. V první půli ještě Pražané pálili jednu šanci na druhou, na góly jsme si tak museli počkat do druhého dějství. Jako první ale po Vitíkově zkratu skóroval Jablonec. Z vedení po Schranzově trefě se však neradoval dlouho. Za necelé dvě minuty srovnal Ladislav Krejčí mladší. Za dalších dvacet minut prokázal Krejčí opět skvělý výběr místa a pátou trefou v posledních dvou duelech převážil misky vah na stranu Sparty.

Jablonec se snažil, jenže po parádní přihrávce Dočkala zakončil přesně Krejčí starší, načež za další tři minuty parádně využil prostoru Karlsson. Letenští se tak probojovali do semifinále poháru a šance na obhajobu žije. Postup si dnes zajistily také Teplice a Plzeň.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.