Sparta i s hráči širšího kádru vyhrála Letní pohár Prahy

13. 7. 2013 18:45
Sparta rozhodla o své výhře 3:0 už v 17. minutě, dvě branky vstřelil Pavel Kadeřábek. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Sparty vyhráli druhý ročník Letního ligového poháru Prahy. V dnešním finále porazili domácího druholigového nováčka Loko Vltavín jasně 3:0, přestože nastoupili s hráči širšího kádru.

Třetí místo obsadila Viktoria Žižkov, která dopoledne vyhrála nad Bohemians Praha 1905 hladce 4:0.

Sparta rozhodla už za 17 minut

Trenér Sparty Vítězslav Lavička odjel na sever Evropy sledovat čtvrtečního soupeře 2. předkola Evropské ligy švédský Häcken a mužstvo tak musel vést asistent Václav Jílek.

Ten oproti čtvrtečnímu semifinále s Bohemians nechal odpočívat členy základní sestavy a nasadil hlavně mladíky. Na hře to ale nebylo příliš znát a v souboji s nováčkem druhé ligy favorit od začátku dominoval.

Letenští vstřelili všechny tři góly během úvodních 17 minut. Skóre po šesti minutách otevřel záložník Tiémoko Konaté z Pobřeží Slonoviny, další dvě branky pak přidal Pavel Kadeřábek.

Sparťanští mladíci hráli týmově

V 11. minutě se nejprve trefil v pádu po Julišově přihrávce a o šest minut později překonal gólmana Čabu technickou střelou.

"Takový triumf samozřejmě má svou hodnotu, obzvlášť na konci přípravy. Na druhou stranu bych to nechtěl nijak přeceňovat. Důležité je, že to zvládl dotáhnout takto mladý tým." uvedl sparťanský trenér Jílek.

Někoho, kdo zazářil natolik, že by si vysloužil místo v sestavě A-mužstva, ale jmenovat nechtěl. "My si s panem Lavičkou zápas vyhodnotíme, ale nechtěl bych někoho vyzdvihovat. Kluci podali dobrý výkon jako tým," dodal kouč.

Obhájce odjel s výpraskem

Obhájce triumfu z prvního ročníku Bohemians tentokrát skončili poslední.

Prvoligový nováček po prohře v penaltovém rozstřelu semifinále na Spartě podobně jako Letenští dnes nenasadil opory a od Žižkova inkasoval čtyři branky.