Sparta dostala tři góly a červenou, přesto po remíze jde dál

27. 8. 2015 21:13
Fotbalisté Sparty zvládli odvetu play off kvalifikace Evropské ligy a postupují do základní skupiny.
Sparta ve Švýcarsku remizovala 3:3 a postupuje
Sparta ve Švýcarsku remizovala 3:3 a postupuje | Foto: Milan Kammermayer

Thun - Hodně divoký zápas zažila Sparta ve Švýcarskému Thunu, kde odehrála odvetu play off kvalifikace Evropské ligy. Vedla 2:0, přesto nakonec jen remizovala 3:3 a dohrávala kvůli červené kartě Breznaníka jen o deseti.

Díky domácímu vítězství 3:1 ji ovšem i tento výsledek stačil k postupu.

Fotbalový večer Evropské ligy se čtyřmi českými zástupci sledujeme ZDE.

Sparta na umělé trávě v podhůří Alp nastoupila bez zraněného Váchy a kvůli trestu za červenou kartu chyběl i další klíčový záložník Matějovský. Hosty však jejich absence příliš mrzet nemusela, protože v desáté minutě si do vlastní branky tečoval míč jeden z obránců Thunu.

V 21. minutě už vedla Sparta o dva góly. Steinhöfer vybojoval u zadní čáry míč a Hušbauer mířil přesně. Vzápětí se ale český záložník zranil a musel střídat. Na hřiště místo něj přišel Litsingi.

Sparta po půlhodině hry polevila a Thun se dostal do zápasu. Nejprve ještě střílel vedle Frontino, o chvíli později už ale po nedůrazu hostů ve středu pole snížil Nelson Ferreira. Domácí mohli ještě do přestávky vyrovnat, když po chybě Steinhöfera utekl Rojas a předložil míč před téměř prázdnou branku Rappovi, jeho střelu ale zblokoval Costa.

Objevil se i Lustrinelli

Během přestávkového programu se k radosti českých fanoušků objevil na hřišti i bývalý útočník Sparty Mauro Lustrinelli, který v Thunu působí u mládežnických týmů. Příznivci hostů poté na začátku poločasu pod svým sektorem přivítali pokřikem "Čech, Čech, Petr Čech" domácího gólmana Faivreho, který stejně jako český reprezentant chytá v helmě.

Radost ale fanouškům Sparty vydržela jen pět minut, protože v 50. minutě vyrovnal střídající Munsy. Hosté mohli odpovědět pár minut nato, ale hlavičkující Litsingi trefil pouze tyč a Faivre si poté poradil i s dvěma dorážkami.

Letenští se dostali pod tlak, ze kterého se vymanili až v 70. minutě a hned z toho byl gól. Na přímý kop Dočkala si na vzdálenější tyči naběhl Costa a poslal míč do branky. Vedení však Spartě vydrželo jen deset minut. S první střelou Rappa si ještě Bičík skvěle poradil, ale Ferreira z vápna poslal míč k tyči,

Sparta v hektickém závěru ještě přišla o vyloučeného Breznaníka, ale i tak potřetí za poslední čtyři sezony prošla do základní skupiny, za což vyinkasuje 65 milionů korun. Další prémie se budou odvíjet od výsledků ve skupině. Za vítězství si může český celek připsat deset milionů, za remízu pět a ohodnoceno je i konečné umístění v tabulce, kde za první příčku dostane jedenáct milionů a za druhé polovinu.

Odvetný zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

FC Thun - Sparta Praha 3:3 (1:2)

Branky: 33. a 81. Nelson Ferreira, 50. Munsy - 10. Dočkal, 21. Hušbauer, 72. Costa. Rozhodčí: Buquet - Debart, Gringore (Fr.). ŽK: Zino, Munsy, Bigler, Schindenholz - Frýdek, Costa, Dočkal. ČK: 83. Breznaník (Sparta). Diváci: 6024. První zápas: 1:3, postoupila Sparta.

Thun: Faivre - Bigler, Sulmoni, Shindenholz, Wittwer - Rapp, Hediger, Zino (55. Zárate), Frontino (46. Munsy), Rojas (46. Schirinzi) - Nelson Ferreira. Trenér: Sforza.

Sparta: Bičík - Steinhöfer, Holek, Costa, Hybš (69. Breznaník) - Dočkal, Frýdek, Hušbauer (28. Litsingi), Mareček, Krejčí - Lafata (82. Fatai). Trenér: Ščasný.