Sparta deklasovala Tallinn, vyhrála 7:0. Pět gólů dal Lafata

FOTO Lafata na Letné jako Messi, dal pět gólů v Lize mistrů
Sparťanský kapitán dal pět ze sedmi branek letensého týmu, který tak doma totálně zostudil estonského soupeře Levadii Tallinn.
Lafata napodobil takové střelecké hvězdy, jakými jsou Gerd Müller nebo Lionel Messi, a hlavní měrou se podílel na výhře 7:0, která výrazně přiblížila Spartu k postupu do 3. předkola.
V novodobé éře Ligy mistrů dal stejně Lafata zatím pět branek jen Argentinec Messi v zápase Barcelony s Leverkusenem v roce 2012.
Sparta začala zostra, z úvodního tlaku a série čtyř rohů v rychlém sledu za sebou si však vypracovala jen nepřesné pokusy Hušbauera a Váchy.
15. 7. 2014 22:35

Praha - Fotbalisté Sparty Praha vstoupili skvěle do bojů o Ligu mistrů. V úvodním zápase 2. předkola doma deklasovali Levadii Tallinn 7:0. Pět gólů vítězů dal David Lafata.

Sparťanský kapitán tak napodobil takové střelecké hvězdy, jakými jsou Gerd Müller nebo Lionel Messi. Ten dal pět branek jako jediný V novodobé éře Ligy mistrů v zápase Barcelony s Leverkusenem v roce 2012.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Sparta na soupeře vletěla a hned si začala vypracovávat první náznaky. A to především z rohových kopů, kterých v zápase zahrávala 15. Přesto se k úvodní šanci dostal hostující Tipurič, ale jeho hlavička nemohla Bičíka zaskočit.

Na druhé straně v 11. minutě rozvlnil síť Costa, ale jeho branku sudí neuznal kvůli ofsajdu. O chvíli později už trefil Lafata tyč a jako by tím odstartoval svůj večer. Hned nato totiž po skvělé kombinaci s Kadeřábkem a Hušbauerem otevřel skóre.

Lafatův rekord zastavil vlastní gól

Letenští pak dál mačkali Levadii, která bránila v jedenácti hráčích hluboko zatažená, ale Dočkal i Costa ve svých pozicích přestřelili. Až musel v závěru poločasu opět přijít domácí kapitán. Nejprve využil šťastného odrazu před malým vápnem a v nastavení využil pokutový kop nařízený po faulu na Dočkala.

Lafatova one man show pokračovala i po přestávce. Nejprve si v 55. minutě po jeho hlavičce dal vlastní branku Tipurič, o dvě minuty později už ale sparťanský útočník přidal po akci Matějovského s Kadeřábkem svůj čtvrtý gól.

Po hodině hry po individuální akci Hušbauera navíc Lafata zvyšoval na 6:0, když dorazil míč do prázdné brány po další skvělé souhře.

Poté už se zápas za potlesku deseti tisíc fanoušků jen dohrával, domácí přesto ještě přidali sedmou brankou. Po centru Kadeřábka hlavičkoval střídající Přikryl a ještě více umetl Spartě cestu do třetího předkola.

Výsledky:

Sparta Praha - Levadia Tallinn 7:0 (3:0)

Branky: 22., 44., 45.+3 z pen., 57. a 61. Lafata, 55. vlastní Tipurič, 84. Přikryl. Rozhodčí: Hunter - Storey, Eakin (všichni Sev. Ir.). Bez karet. Diváci: 10.152.
Sparta: Bičík - Kadeřábek, Holek, Švejdík, Costa - Matějovský, Vácha, Hušbauer (69. Mareček) - Dočkal, Krejčí (79. Přikryl) - Lafata (72. Bednář). Trenér: Lavička.
Levadia: Smiško - Podholjuzin, Tipurič, Artjunin, Pikk - Kulinitš (58. Teever), Vukobratovič, Raudsepp, Antonov (82. Kaljumäe), El-Husjaní (63. Penič), Subbotin. Trenér: Kristal.