Sparta dál čistí kádr: Odchází Zich, půjde i Jeslínek

Sport Sport, ČTK, Red Spo
23. 9. 2009 14:35
Jeslínek by měl posílit opět Bohemians Praha
Odejde i Jeslínek?
Odejde i Jeslínek? | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Sparta posílá na hostování dalšího fotbalistu. Po obránci Janu Krobovi, jenž odešel do Českých Budějovic, opouští Letnou také gólman Lukáš Zich, jenž přestupuje dop Slovanu Liberec.

Odchází tam do konce sezony, součástí dohody je i přestupová opce.

S blížím se koncem přestupního termínu na Letné postupně zužují kádr především o perspektivní hráče, kteří se v současné konkurenci nedokážou prosadit do užšího výběru pro soutěžní zápasy.

Takový byl případ levého obránce Kroba a podobné to je i u Zicha, který má stejně jako jeho spoluhráč s hostováním již dostatek zkušeností.

Čtěte dále: Budějovice posilují. Získaly Kroba, chtějí i Šikliče

V roce 2007 působil čtyřiadvacetiletý brankář v Čáslavi, pak půl roku figuroval na soupisce Bohemians 1905, později pomáhal jako náhradník v Jablonci.

Ani v Liberci, odkud na konci léta odešel do Udinese Zdeněk Zlámal, ale nebude mít jednoduchou pozici: na soupisce jsou totiž už Zbyněk Hauzr a Maxim Uvarenko.

Sparta ale zřejmě pustí i útočníka.

Ve čtvrtek by měl z Letné opět odejít Jiří Jeslínek, který stejně jako před rokem zamíří do střížkovské Bohemky. "Jeho roční hostování je téměř domluveno, ve čtvrtek se rozhodne," řekl personální ředitel letenského klubu Jakub Otava.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy