Kanga kývl Leganésu, píší francouzská média. Nikdo s námi nejednal, tvrdí Sparta

jšk
30. 1. 2020 11:14
Těsně před koncem lednového přestupního okna je rušno kolem sparťanského záložníka Guélora Kangy. Devětadvacetiletého Gabonce údajně vábí španělský Leganés, devatenáctý tým La Ligy. Informoval o tom web francouzského magazínu France Football.
Guélor Kanga
Guélor Kanga | Foto: Milan Kammermayer

Už dříve bylo jasné, že se Kangovi na Letné krátí dny. Gabonci končí smlouva se Spartou posledním červnem letošního roku a ani z jedné strany nebyl valný zájem na jejím prodloužení - záložník se netají tím, že by rád z Prahy odešel, klub zase nebude postrádat časté výstřelky extravagantního fotbalisty.

Navíc, když po dlouhé pauze zaviněné zraněním zase naskočil na hřiště Bořek Dočkal.

Kanga v lednu odmítl nabídky z Trabzonsporu a ze Celty Vigo, podle francouzských médií je ale blízko dohody se španělským Leganésem. Je to zajímavá informace, neboť se očekávalo, že jaro ještě odehraje na Letné a v létě odejde jako volný hráč, aby mohl inkasovat podpisový bonus v novém klubu.

Informace o chystaném transferu však Sparta odmítla. "Prověřovali jsme zájem španělského týmu a o příchod Kangy tamní management neusiluje," tvrdí ředitel komunikace letenského klubu Ondřej Kasík.

Leganés je skromný klub hrající své zápasy na stadionu pro necelých 11 000 diváků, ležícím kousek od Madridu. Peníze na přestup ale momentálně má, před dvěma týdny prodal útočníka Jusufa En-Nesyriho do Sevilly za 20 milionů eur (asi 505 milionů korun).   

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy