Kanga kývl Leganésu, píší francouzská média. Nikdo s námi nejednal, tvrdí Sparta

jšk
30. 1. 2020 11:14
Těsně před koncem lednového přestupního okna je rušno kolem sparťanského záložníka Guélora Kangy. Devětadvacetiletého Gabonce údajně vábí španělský Leganés, devatenáctý tým La Ligy. Informoval o tom web francouzského magazínu France Football.
Guélor Kanga
Guélor Kanga | Foto: Milan Kammermayer

Už dříve bylo jasné, že se Kangovi na Letné krátí dny. Gabonci končí smlouva se Spartou posledním červnem letošního roku a ani z jedné strany nebyl valný zájem na jejím prodloužení - záložník se netají tím, že by rád z Prahy odešel, klub zase nebude postrádat časté výstřelky extravagantního fotbalisty.

Navíc, když po dlouhé pauze zaviněné zraněním zase naskočil na hřiště Bořek Dočkal.

Kanga v lednu odmítl nabídky z Trabzonsporu a ze Celty Vigo, podle francouzských médií je ale blízko dohody se španělským Leganésem. Je to zajímavá informace, neboť se očekávalo, že jaro ještě odehraje na Letné a v létě odejde jako volný hráč, aby mohl inkasovat podpisový bonus v novém klubu.

Informace o chystaném transferu však Sparta odmítla. "Prověřovali jsme zájem španělského týmu a o příchod Kangy tamní management neusiluje," tvrdí ředitel komunikace letenského klubu Ondřej Kasík.

Leganés je skromný klub hrající své zápasy na stadionu pro necelých 11 000 diváků, ležícím kousek od Madridu. Peníze na přestup ale momentálně má, před dvěma týdny prodal útočníka Jusufa En-Nesyriho do Sevilly za 20 milionů eur (asi 505 milionů korun).   

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy