Španělský soud se postavil proti UEFA. Předběžné opatření umožňuje založit superligu

ČTK ČTK
20. 4. 2021 18:10
Španělský obchodní soud vydal předběžné opatření, jež zakazuje fotbalovým federacím FIFA a UEFA bránit 12 velkoklubům v založení superligy. Uvedla to agentura Reuters. Není nicméně jasné, jaké pravomoci má madridský soud, jenž řeší obchodní spory, na mezinárodní fotbalové federace sídlící ve Švýcarsku.
I během zápasu Barcelony s Realem Madrid se protestovalo za nezávislost Katalánska
I během zápasu Barcelony s Realem Madrid se protestovalo za nezávislost Katalánska | Foto: Reuters

Soud v nařízení uvedl, že FIFA, UEFA a všechny její přidružené fotbalové federace nesmějí přijmout "žádné opatření, které zakazuje, omezuje, limituje či jakýmkoli způsobem podmiňuje" vytvoření superligy.

Lídrem nového projektu je prezident Realu Madrid Florentino Pérez a společnost, jež by měla soutěž řídit, má ve španělské metropoli sídlo. Proto se společnost obrátila na španělský soud, aby zabránil zastřešujícím fotbalovým organizacím podnikat proti nové lize kroky. Soud svým opatřením zablokoval FIFA a UEFA minimálně na dobu trvání soudního řízení.

Světová federace FIFA a evropská unie UEFA po oznámení vzniku superligy uvedly, že na 12 zakládajících klubů a jejich hráče uvalí sankce. Klubům hrozí vyřazením z domácích soutěží i z letošní Ligy mistrů, hráčům zákazem reprezentovat na vrcholných turnajích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Drony objevily v Českém Švýcarsku šest míst s vyšší teplotou, hasiči je prolévají vodou

Drony opět našly v Českém Švýcarsku šest míst se zvýšenou teplotou u Pravčické brány, Gabrieliny stezky a Borového dolu. Místa prolévají hasiči vodou. Na twitteru o tom v pondělí ráno informoval mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan. Noc podle něj byla klidná.

Poslední hašené území si správa národního parku, kde se 24. července rozhořel nejrozsáhlejší lesní požár v České republice, převzala v pátek odpoledne. Hasiči už od počátku minulého týdne postupně opouštěli České Švýcarsku, vystřídalo se jich tam zhruba šest tisíc.

Předané oblasti hlídají dobrovolní hasiči, které si zajistila správa. Na Mezní Louce, kde vznikla provizorní zbrojnice, je 40 profesionálních hasičů. Marvan v pondělí sdělil, že se střídají po 24 hodinách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Epidemie koronaviru v Česku stále zpomaluje, za neděli přibylo 277 pozitivních lidí

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru. Je to stejný počet jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od konce července epidemie v zemi zpomalovala, o víkendu se ale mezitýdenní pokles nových případů zastavil. V sobotu přibylo asi o desetinu případů více než před týdnem. Víkendové nárůsty bývají pravidelně nejnižší z celého týdne, protože je nejmenší zájem o testování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy