20. 6. 2009 22:28
Španělsko - Jižní Afrika 2:0, Irák - Nový Zéland 0.0
Fotbalisté Španělska kráčí Pohárem konfederace bez ztráty bodu
Fotbalisté Španělska kráčí Pohárem konfederace bez ztráty bodu | Foto: Reuters

Johannesburg/Bloemfontein - Fotbalisté Španělska vyrovnali světový rekord v neporazitelnosti, když zvítězili v sobotním utkání Poháru konfederace nad Jižní Afrikou 2:0.

Evropský šampión tak nepoznal hořkost porážky již pětatřicet zápasů za sebou a dotáhl se na dosavadního držitele rekordu Brazílii.

Večerní výhra 2:0, kterou zařídili David Villa s Josebou Llorentem mu navíc pojistila postup ze skupiny A z první pozice. Společně s ním jde pak dále i Jižní Afrika, které pomohla bezbranková remíza Iráku s Novým Zélandem.

Španělé nastoupili proti domácí reprezentaci Jižní Afriky v silném složení a byli to převážně oni, kteří zápasu dominovali.

Velké šance měl v první půli zejména kanonýr Fernando Torres. Hostitelský tým zase hrozil po akcích Stevena Pienaara, ovšem první půle nakonec skončila bez branek.

Na začátku druhé části, měli velkou šanci ke skórování Španělé, když v padesáté minutě fauloval Mokoena v pokutovém území Fabregase a rozhodčí nařídil penaltu.

K ní se sice postavil vyhlášený exekutor David Villa, ovšem brankář Khune se následně blýskl fantastickými zákroky a pokutový kop nadvakrát zneškodnil.

Útočník Valencie si však nemusel dlouho zoufat.

Hned o minutu později se dostal po další akci svého týmu do nadějné střelecké pozice a tentokrát již síť za jihoafrickým gólmanem nekompromisně rozvlnil - 1:0.

A když se pak osmnáct minut před koncem trefil také Joseba Llorente, bylo divákům na stadionu v Johannesburgu jasné, že jejich celek evropského šampióna o body neobere.

Irák - Nový Zéland 0:0 (0:0)

Španělsko - Jižní Afrika 2:0 (0:0)