21. 4. 2013 23:12
Atlético dál stíhá Real, v Seville mu výhru trefil kanonýr Radamel Falcao
Radamel Falcao slaví gól Atlética Madrid
Radamel Falcao slaví gól Atlética Madrid | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlétika Madrid zdolali v 32. kole španělské ligy Sevillu na jejím hřišti 1:0 a v tabulce stáhli náskok druhého Realu na tři body.

O třech bodech pro Atlético rozhodl v 76. minutě kolumbijský kanonýr Falcao, který zaznamenal již 25. ligovou branku. Třetí nejlepší střelec španělské ligy ztrácí na druhého Cristiana Ronalda šest zásahů. Atlético zaznamenalo druhou výhru za sebou a bodovalo již v pátém ligovém zápase po sobě. Sevilla vinou prohry zůstává jedenáctá, osm bodů od pohárových příček.

Na čtyřech vítězných zápasech v řadě se zastavila série fotbalistů Deportiva La Coruňa, kteří tentokrát v domácím duelu jen remizovali s Bilbaem 1:1. A to i přesto, že poslední desetiminutovku dohrávali v přesile po vyloučení hostujícího Iturraspeho. Za domácí skóroval v 38. minutě Gama, Bilbao vyrovnávalo krátce před přestávkou zásluhou Lllorenteho.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

Valencie - Málaga 5:1 (28. a 30. z pen. Soldado, 25. Parejo, 31. Canales, 56. Banega - 45. Júlio Baptista), Getafe - Espaňol Barcelona 0:2 (37. Verdu, 73. Stuani), La Coruňa - Bilbao 1:1 (38. Gama - 44. Llorente), Pamplona - San Sebastian 0:0, FC Sevilla - Atlético Madrid 0:1 (76. Falcao).

1. FC Barcelona 32 27 3 2 99:33 84
2. Real Madrid 32 22 5 5 83:30 71
3. Atlético Madrid 32 21 5 6 57:25 68
4. San Sebastian 32 15 10 7 57:39 55
5. Valencie 32 15 8 9 52:46 53
6. Málaga 32 14 8 10 45:37 50
7. Betis Sevilla 32 14 6 12 48:49 48
8. Vallecano 32 14 3 15 41:52 45