Valencie hodinu odolávala palbě Realu, favoritovi pomohl až Benzema

19. 6. 2020 0:06
Fotbalisté Realu Madrid ztrácejí i po 29. kole španělské ligy dva body na vedoucí Barcelonu.
Karim Benzema
Karim Benzema | Foto: Reuters

Úřadujícímu mistrovi se Real znovu přiblížil díky vítězství 3:0 nad Valencií, které zařídili dvěma góly francouzský útočník Karim Benzema a jedním Španěl Marco Asensio, jenž po vážném zranění kolena nastoupil poprvé v sezoně. Barcelona již v úterý zdolala doma Leganés (2:0).

Real v prvním poločase vystřelil osmkrát na branku, ale nizozemský gólman Cillessen odolával. Blízko gólu byl i hostující Rodrigo. Krátce po trefě do tyče dostal míč zblízka do sítě, jenže videorozhodčí potvrdil ofsajd.

Bezbrankový stav zlomil po hodině hry Benzema, který po kombinaci Modriče s Hazardem nedal Cillessenovi šanci. Real tak proměnil až desátou střelu na branku. Náskok favorita poté zvýšil Asensio. Při prvním startu v sezoně po těžkém zranění kolena z loňského léta se prosadil jen po pár sekundách na hřišti. Asensio pak ještě v závěru při protiútoku našel Benzemu a ten volejem uzavřel skóre.

Fotbalisté San Sebastianu podlehli na hřišti Alavésu 0:2 a po druhé bodové ztrátě za sebou klesli v tabulce na šesté místo. Madridské Atlético má v boji o postup do Ligy mistrů o dva body více, Getafe je páté díky lepšímu skóre.

Zápas rozhodl v 56. minutě střelou zblízka Borja Sainz, kterému argentinský stoper Lisandro Magallán přiťukl míč hrudí. Hraniční situaci dlouho zkoumal videorozhodčí, autor gólu podle něho v ofsajdu nebyl.

V závěru hosty oslabil obránce Joseba Zaldua, nedlouho poté se však síly na trávníku vyrovnaly po vyloučení domácího Tomáse Piny. Alavés pojistil výhru v šesté minutě nastaveného času, kdy z malého vápna doklepl míč do odkryté branky střídající Martín Aguirregabiria.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo: Alavés - San Sebastian 2:0 (56. Sainz, 90.+6 Aguirregabiria), Real Madrid - Valencie 3:0 (61. a 86. Benzema, 74. Asensio).

1. FC Barcelona 29 20 4 5 69:31 64
2. Real Madrid 29 18 8 3 55:20 62
3. FC Sevilla 29 14 9 6 42:30 51
4. Atlético Madrid 29 12 13 4 37:22 49
5. Getafe 29 13 8 8 38:27 47
6. San Sebastian 29 14 5 10 46:36 47
7. Villarreal 29 13 5 11 46:38 44
8. Valencie 29 11 10 8 39:43 43