Španělé zažili v Glasgow šok. Skotové vyhráli v kvalifikaci senzačně 2:0

28. 3. 2023 22:47
Fotbalisté Španělska v kvalifikaci na evropský šampionát překvapivě prohráli 0:2 na hřišti Skotska. Obě branky vstřelil záložník Scott McTominay.
Andy Robertson
Andy Robertson | Foto: Reuters

McTominay poslal Skoty do vedení v sedmé minutě, kdy zužitkoval Robertsonovu zpětnou přihrávku před bránu. V 51. minutě zvýšil pohotovým volejem a zopakoval dvoubrankové představení ze sobotního zápasu s Kyprem (3:0).

Záložník Manchesteru United se prosadil ve dvou reprezentačních utkáních za sebou poprvé v kariéře. V tabulce střelců kvalifikace je lepší pouze Dán Höjlund s pěti zásahy.

Španělé s novým koučem De la Fuentem nenavázali na úvodní triumf 3:0 nad Norskem a v kvalifikaci na Euro prohráli z posledních 39 zápasů teprve podruhé. Předchozí porážku utrpěli v říjnu 2014 se Slovenskem.

Chorvaty dotáhl k výhře nad neoblíbeným soupeřem dvěma góly záložník Kovačič, jehož tým zdolal Turecko po třech zápasech. Svěřenci kouče Daliče částečně napravili úvodní domácí remízu s Walesem, který dnes porazil 1:0 Lotyšsko.

Pouze ve skupině I jsou po druhém kole stále dva stoprocentní týmy. Švýcarsko rozhodlo duel s Izraelem třemi trefami mezi 39. a 52. minutou a po dvou zápasech má skóre 8:0. Bez ztráty bodu pokračuje i Rumunsko, které si poradilo doma 2:1 s Běloruskem. První gól obstaral rumunský kapitán a bývalý hráč obou pražských "S" Stanciu.