Španělé vyhráli nad Afričany, ti dostali za gól prémii

17. 11. 2013 12:52
Fotbaloví mistři světa i Evropy Španělé vyhráli přípravný zápas v Rovníkové Guinei, ale obrovskou radost měli i poražení Afričané.
Španěl Silva v akci - ilustrační foto.
Španěl Silva v akci - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Malabo - Fotbaloví mistři světa i Evropy Španělé vyhráli přípravný zápas v Rovníkové Guinei, ale obrovskou radost měli i poražení Afričané. Za to, že nejlepšímu současnému týmu dokázali vstřelit gól, obdrží slíbenou prémii 50 tisíc eur (zhruba 1,3 milionu korun). Španělsko s řadou náhradníků vyhrálo 2:1.

Za domácí nastoupili amatéři

Sobotní zápas se vyvíjel podle předpokladů. Úřadující šampioni šli do vedení po 13 minutách hry po chybě gólmana Danila, který neudržel centrovaný míč a naservíroval ho na kopačku Santiho Cazorly. V 36. minutě však domácí vyrovnali. Po rohu hlavičkoval přesně k tyči obránce Jimmy Bermudez a spustil divoké oslavy na hřišti i v ochozech.

V tu chvíli se mohli převážně fotbaloví amatéři hrající ve Španělsku nižší soutěže radovat z tučné prémie, za vítězství měli údajně dokonce slíbeno od prezidenta země bonus pět milionů dolarů. Vyrovnaný stav zlomil těsně před poločasovou pauzou Juanfran. "Fyzicky na tom byli hodně dobře a nedovolili nám naši obvyklou hru," řekl kouč Vicente Del Bosque.

Španělsko a Real přišli o Alonsa

Pod jeho vedením vyhráli Španělé už 68. zápas z 83, přišli však během něj o zraněného Xabiho Alonsa. Záložník Realu Madrid hrál po pěti měsících od operace třísel, ale poranil si kotník. V úterý se Španělé představí v Johannesburgu, kde před třemi lety slavili titul mistrů světa.

S chutí si zastříleli v sobotu i Brazilci, hostitelé příštího MS. Po čtyřech gólech ve druhé půli porazili Honduras v Miami 5:0. Autory branek byli Bernard, Dante, Maicon, Willian a Hulk. V úterý se Brazílie utká s Chile, jehož sebevědomí posílila páteční výhra v Anglii.