28. 9. 2009 21:12
Nigérie - Španělsko 0:2
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Káhira - Španělsko si jako první tým na mistrovství světa fotbalistů do 20 let zajistilo postup do osmifinále. Po úvodním drtivém vítězství 8:0 nad Tahiti vyhráli mladí Španělé i svůj druhý zápas ve skupině B, v Káhiře dnes zdolali Nigérii 2:0.

Do vyřazovací části prošla i Venezuela, která Tahiti nastřílela taktéž osm gólů.

Obě španělské branky dal Fran Mérida. Devatenáctiletý záložník londýnského Arsenalu se v 33. minutě vyhnul ofsajdu a přehodil brankáře Okafora, sedm minut před koncem zápasu pak proměnil penaltu.

Krátce nato autora obou branek fauloval střídající nigerijský hráč Salami a dostal červenou kartu.

Tahiti dohrálo dokonce jen v devíti. Už v prvním poločase byli vyloučeni Faatiarau a Rochette, Venezuela však využila početní převahy až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy přidala ještě pět gólů.

Hattrick si připsali José Rondon a Yonathan Del Valle, který se tak s čtyřmi zásahy dostal do čela turnajové tabulky střelců.

Ve skupině A si zkomplikovali cestu za postupem domácí reprezentanti, svěřenci českého trenéra Miroslava Soukupa. Egypťané prohráli s Paraguayí 1:2 gólem ze čtvrté minuty nastaveného času, jejich soupeř přitom hrál už od konce první půle v oslabení.

Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let v Egyptě:

Skupina A:

Itálie - Trinidad a Tobago 2:1 (1:0)

Branky: 39. Albertazzi, 78. Raggio - 67. Clarence.

Egypt - Paraguay 1:2 (1:1)

Branky: 38. Afroto - 27. Santander, 90.+4 Paniagua. ČK: 38. Huth (Par.).

1. Itálie 2 1 1 0 2:1 4
Paraguay 2 1 1 0 2:1 4
3. Egypt 2 1 0 1 5:3 3
4. Trinidad 2 0 0 2 2:6 0

Skupina B:

Nigérie - Španělsko 0:2 (0:1)

Branky: 33. a 83. z pen. Mérida. ČK: 84. Salami (Nig.).

Tahiti - Venezuela 0:8 (0:3)

Branky: 4., 27. z pen. a 90.+2 Rondon, 78., 88. a 90.+1 Del Valle, 19. Velasquez, 72. Rojas. ČK: 27. Faatiarau, 38. Rochette (oba Tah.).

1. Španělsko 2 2 0 0 10:0 6
2. Venezuela 2 2 0 0 9:0 6
3. Nigérie 2 0 0 2 0:3 0
4. Tahiti 2 0 0 2 0:16 0