Southampton počtvrté v řadě vyhrál. Soupeř Sparty z Evropské ligy navíc znovu neinkasoval

25. 9. 2016 18:54
Southampton v nedělním utkání Premier League zvítězil na hřišti West Hamu United 0:3. Z posledních čtyř zápasů získali svěřenci Claude Puela čtyři výhry, navíc při skóre 9:0.
Charlie Austin se raduje z vítězné branky proti West Hamu
Charlie Austin se raduje z vítězné branky proti West Hamu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalový Southampton se dál veze na vítězné vlně, kterou odstartoval vítězstvím 3:0 nad Spartou v Evropské lize. Saints od té doby vyhráli další tři zápasy, navíc opět bez obdržené branky.

V neděli vítěznou sérii korunovali na půdě West Hamu United, který porazili brankami Charlie Austina, Dušana Tadiče a Jamese Warda-Prowse 0:3. Po pokaženém začátku ligy nyní stoupají svěřenci Claude Puela tabulkou, po šesti kolech jim nyní patří desátá příčka, Hammers zůstávají v sestupovém pásmu.

Nedělní zápas se přitom nesl ve znamení dominance Southamptonu, který vyslal na soupeřovu bránu osm střel a dalších šest mimo.

Skóre otevřel ve 40. minutě nedůrazně bráněný Austin, který zblízka prostřelil Adriana po přízemním centru z levého křídla.

Výhru pak Saints pojistil v 62. minutě Tadič, jenž zakončil nádhernou kombinaci hostů. Za obranu mu míč narazil střelec první branky Austin, osamoceného brankáře pak srbský reprezentant obešel kličkou doleva a skóroval do prázdné branky.

Definitivní pojistku pak Southamptonu zajistil stídající Ward-Prowse, který ve druhá minutě nastavení dorážkou stanovil konečné skóre na 3:0 pro hosty.

Na druhý gól Southamptonu se podívejte zde:

Southampton nastoupil v sestavě: Forster - Cédric (89. Martina), Fonte, Van Dijk, Bertrand - Romeu, Höjbjerg - Davis, Tadič (80. Ward-Prowse), Redmond - Austin (74. Long).