Souček je přeceňovaný. Ale přeju mu, ať to po mně ve West Hamu převezme, říká Řepka

Jiří Škuba Jiří Škuba
28. 1. 2020 14:29
Tomáš Souček by měl brzy podepsat smlouvu ve West Hamu. Slavia za jeho hostování vyinkasuje 100 milionů, dalších 400 v případě uplatnění opce.
Tomáš Řepka
Tomáš Řepka | Foto: ČTK

V září 2001 Tomáš Řepka odehrál svůj první zápas v dresu Kladivářů, deset minut před koncem dostal červenou kartu. Příznačný debut pro exsparťanského bouřliváka.

Po necelých pěti letech ve West Hamu skončil. Derniéru obstaralo utkání s Fulhamem, na jeho konci třicet tisíc fanoušků povstalo a mohutným skandováním se rozloučilo s českým stoperem. "SuperTom, SuperTom," neslo se celým Stratfordem. Takový dojem Řepka v Londýně zanechal.

Nyní v rudo-modré kombinaci zkusí prorazit další český reprezentant Tomáš Souček. Hvězda posledního ročníku fotbalové ligy měla v úterý jednat v Londýně o smlouvě a dá se očekávat, že námluvy nakonec dospějí k úspěšnému výsledku.

"Kdo je nejvíc přeceňovaný hráč u nás? Souček? Souhlas," napsal Řepka v diskusi s fanoušky na svém Instagramu. "Já netvrdím, že není dobrý na naši bramborovou ligu, ale plat, který pobírají tihle hráči, mi přijde neadekvátní v rámci dané soutěže," vysvětloval Řepka.

Souček si ve Slavii přijde na přibližně 50 milionů korun ročně, stejně jako sparťan Semih Kaya. Kromě zmíněných dvou Řepka zařadil mezi nadhodnocené hráče ještě letenského útočníka Libora Kozáka a Nikolaje Komličenka, který v týdnu přestoupil do CSKA Moskva z Mladé Boleslavi.

I kvůli tomu, že míří do jeho oblíbeného West Hamu, bude Řepka Součka bedlivě sledovat. "Přeju Tomášovi Součkovi, ať to po mně převezme a ukáže jim, jaké hráče máme u nás. A že tuhle ligu zvládne," dodal Řepka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy