Solskjaer se stal novým koučem Cardiffu

Sport Sport
2. 1. 2014 15:34
Někdejší hvězda Manchesteru United podepsala s velšským klubem roční smlouvu
Solskjaer, nový trenér Cardiff City
Solskjaer, nový trenér Cardiff City | Foto: Reuters

Cardiff - Někdejší žolík Manchesteru United Olle Gunnar Solskjaer se ve čtvrtek stal podle očekávání novým trenérem Cardiffu.

Ve funkci nahradil Malkyho Mackaye a s velšským klubem podepsal smlouvu na jeden rok.

Cardiff je aktuálně přímo ohrožen sestupem, na sedmnácté příčce je jen bod od sestupových příček Premier League.

"Je to velká výzva, Vždycky jsem chtěl trénovat klub v Premier League a jsem moc rád, že jsem k tomu dostal příležitost. Snad Cardiffu dokážu pomoct," prohlásil bývalý kouč norského Molde.

Premiéra čeká Solskjaera už tuto sobotu, kdy se City utká v FA Cupu s Newcastlem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ryanair má rekordní ztrátu, letectví se už ale zotavuje z pandemie

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair vykázala za uplynulý finanční rok bez mimořádných položek rekordní ztrátu 815 milionů eur (20,8 miliardy Kč) po zisku více než jedné miliardy eur v předchozím roce. Omezení související s pandemií donutila firmu zrušit více než 80 procent letů. Aerolinky ale ve své výsledkové zprávě dnes také uvedly, že v odvětví letecké dopravy už vidí signály začínajícího oživení. Finanční rok skončil v březnu.

Ztráta byla nižší, než čekali analytici. Ti ji podle agentury Reuters odhadovali na 834 milionů eur. Počet cestujících, které firma přepravila, klesl na 27,5 milionu ze 149 milionů v předchozím roce. Loňský rok přitom největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě označila za nejnáročnější ve své historii. Výnosy jí klesly o 81 procent na 1,64 miliardy eur.

Ryanair potvrdil předchozí výhled, že v současném fiskálním roce přepraví 80 až 120 milionů cestujících, i když pravděpodobnější je, že tento počet bude spíše na dolním konci rozpětí. Za duben až červen by měl Ryanair přepravit pět až šest milionů cestujících. Dodal ale, že je nemožné poskytnout oficiální výhled zisku na celý rok, předpokládá nicméně, že by mohl vykázat téměř vyrovnané hospodaření, pokud v EU postoupí očkování.

Růst týdenních rezervací z poslední doby podle generálního ředitele Michaela O'Learyho naznačuje, že "oživení už začalo". Počet rezervací na začátku dubna vzrostl na 1,5 milionu týdně z předchozích zhruba 500.000 týdně.

Další zprávy