Smutný Messi: Zasloužili jsme si víc, měli jsme větší šance

ČTK ČTK
14. 7. 2014 6:14
Fotbalista Lionel Messi se jedné z posledních chybějících trofejí opět nedočkal.
Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Fotbalista Lionel Messi se jedné z posledních chybějících trofejí opět nedočkal. S Argentinou v nedělním finále světového šampionátu podlehl Německu po prodloužení 0:1 a ani na svém třetím MS na zlato nedosáhl. Po utkání v Riu de Janeiro proklínal neproměněné šance, radost mu nijak nezvedl ani Zlatý míč pro nejlepšího hráče turnaje.

"Je bolestivé prohrát tímhle způsobem, tak těsně. Myslím, že jsme si zasloužili víc, proto jsme tak zklamaní. Byli jsme tak blízko, ale nedokázali jsme to dotáhnout," řekl po zápase Messi.

Světový šampionát jako by byl pro něj zakletý. Během své kariéry dokázal třikrát vyhrát Ligu mistrů, šestkrát španělskou ligu, dvakrát MS klubů, čtyřikrát se stal nejlepším hráčem světa, ale zlato z mistrovství světa mu stále uniká. Celá Argentina přitom věřila, že ji dotáhne k titulu podobně jako Diego Maradona v roce 1986.

"Pro všechny z nás jsou to smutné chvíle, moc jsme chtěli přivézt domů trofej," smutnil argentinský kapitán. "Nebyli jsme v semifinále mnoho let. Můžeme být pyšní za to, jak jsme hráli ve finále, ale takhle smolně prohrát jsme si nezasloužili," mínil Messi.

"V závěru měli víc sil Němci"

Cítil, že Argentina měla na stadionu Maracaná na výhru. "I když soupeř více držel míč, jasnější šance jsme měli my. Ale bohužel útočníci je neproměnili," litoval sedmadvacetiletý kanonýr.

V průběhu prvního poločasu se na hřišti pozvracel, ale prý se cítil fyzicky v pořádku. "Závěr zápasu ale ovlivnilo to, že jsme měli o den kratší odpočinek a soupeř na rozdíl od nás nemusel hrát v semifinále prodloužení. Jeden den je v téhle fázi velký rozdíl," mínil Messi.

Po zápase převzal od německé kancléřky Angely Merkelová Zlatý míč pro nejužitečnějšího hráče mistrovství, jeho smutek to ale nijak nezmírnilo. "Je to pro mě smutná trofej. V tuhle chvíli se o ni vůbec nestarám, protože jsem chtěl zvednout pohár pro mistry světa. Jedině na něm záleží," řekl útočník Barcelony.

 

Právě se děje

Další zprávy