Smutný Messi: Zasloužili jsme si víc, měli jsme větší šance

ČTK ČTK
14. 7. 2014 6:14
Fotbalista Lionel Messi se jedné z posledních chybějících trofejí opět nedočkal.
Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Fotbalista Lionel Messi se jedné z posledních chybějících trofejí opět nedočkal. S Argentinou v nedělním finále světového šampionátu podlehl Německu po prodloužení 0:1 a ani na svém třetím MS na zlato nedosáhl. Po utkání v Riu de Janeiro proklínal neproměněné šance, radost mu nijak nezvedl ani Zlatý míč pro nejlepšího hráče turnaje.

"Je bolestivé prohrát tímhle způsobem, tak těsně. Myslím, že jsme si zasloužili víc, proto jsme tak zklamaní. Byli jsme tak blízko, ale nedokázali jsme to dotáhnout," řekl po zápase Messi.

Světový šampionát jako by byl pro něj zakletý. Během své kariéry dokázal třikrát vyhrát Ligu mistrů, šestkrát španělskou ligu, dvakrát MS klubů, čtyřikrát se stal nejlepším hráčem světa, ale zlato z mistrovství světa mu stále uniká. Celá Argentina přitom věřila, že ji dotáhne k titulu podobně jako Diego Maradona v roce 1986.

"Pro všechny z nás jsou to smutné chvíle, moc jsme chtěli přivézt domů trofej," smutnil argentinský kapitán. "Nebyli jsme v semifinále mnoho let. Můžeme být pyšní za to, jak jsme hráli ve finále, ale takhle smolně prohrát jsme si nezasloužili," mínil Messi.

"V závěru měli víc sil Němci"

Cítil, že Argentina měla na stadionu Maracaná na výhru. "I když soupeř více držel míč, jasnější šance jsme měli my. Ale bohužel útočníci je neproměnili," litoval sedmadvacetiletý kanonýr.

V průběhu prvního poločasu se na hřišti pozvracel, ale prý se cítil fyzicky v pořádku. "Závěr zápasu ale ovlivnilo to, že jsme měli o den kratší odpočinek a soupeř na rozdíl od nás nemusel hrát v semifinále prodloužení. Jeden den je v téhle fázi velký rozdíl," mínil Messi.

Po zápase převzal od německé kancléřky Angely Merkelová Zlatý míč pro nejužitečnějšího hráče mistrovství, jeho smutek to ale nijak nezmírnilo. "Je to pro mě smutná trofej. V tuhle chvíli se o ni vůbec nestarám, protože jsem chtěl zvednout pohár pro mistry světa. Jedině na něm záleží," řekl útočník Barcelony.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
před 23 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Průměrný obrat regionálních obchodních center loni klesl o 25,5 procenta

Průměrný roční obrat regionálních obchodních center (OC), vyjma Prahy, loni po šesti letech růstu podle analýzy společnosti CBRE meziročně klesl o 25,5 procenta. Nejvíce byly v centrech zasažené gastronomické provozy, u kterých propad proti roku 2019 činil 36 procent. Návštěvnost regionálních OC se v uplynulém roce meziročně snížila o 29 procent, lidé ale v centrech více utráceli. Hodnota průměrného nákupního koše vzrostla o 5,7 procenta na 233 korun za jednu návštěvu. Vyplývá to z analýzy Shopping Centre Index, kterou letos podeváté připravila společnost CBRE.

Gastronomie byla v nákupních centrech podle CBRE nejdynamičtějším odvětvím posledních tří let, jež v minulosti zaznamenávalo dvouciferný růst. Prostor pro stravovací provozy se v centrech rozšiřoval. Podle vedoucího maloobchodního sektoru a oddělení správy OC v CBRE Tomáše Míčka byla gastronomie v minulém roce v důsledku protiepidemických opatření uzavřená zhruba 130 dní.

"Vloni sehrál rozhodující roli podíl, jaký měly na celkové ploše obchodních center ty obchody a služby, které mohly být i přes vládní omezení v provozu. Právě tito nájemci nakonec ovlivňovali celkovou návštěvnost centra i jeho ekonomické výsledky," řekl Míček.

Móda, která je na nákupní ploše typického regionálního centra (bez započítání Prahy) zastoupená nejvíce, když zaujímá 37 procent plochy, loni zaznamenala propad obratu o 34 procent, hned za ní byly doplňky s poklesem zhruba 32 procent. U těchto kategorií podle CBRE sehrála roli sezonnost. Prodejci kvůli zásobám neprodaných kolekcí neměli dostatek peněz na nákup nového zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy