reklama
 
 

Smutný konec slavného transferu. Gino van Kessel do Slovanu nezamíří, ve Slavii ho nechtějí

22. 6. 2018 10:46
Před dvěma lety přestupoval z Trenčína do Slavie s velkou pompou, nyní je útočník Gino Van Kessel na seznamu přebytečných. A hledá si angažmá.

Praha - Když se Slavii nepodařilo v létě 2016 zlákat švédského záložníka Viktora Claessona, uvolněných třicet milionů korun investovala do přestupu útočníka Gino Van Kessela. Chyba.

"Chtěli jsme ho. Tehdy i dnes. Dušan Uhrin měl kdysi velkou pravdu. Měli jsme posílit ze Švédska, ne ze Slovenska. Bohužel bez ohledu na výši zdrojů dnes přestup do Slavie není téma. Hráč má nabídky z Německa a Velké Británie. A jestli mu vyjde mistrovství světa…" přiznal slávistický šéf Jaroslav Tvrdík na svém twitterovém účtu.

Zatímco Claesson září v Krasnodaru a v současné době válí na mistrovství světa, Van Kessel neuspěl ani ve Slavii, ani na hostováních v Gdaňsku a anglickém Oxfordu. Nyní by se měl vrátit do červenobílých barev, se kterými má smlouvu ještě na jeden rok.

Ale nevrátí. Není zájem. Reprezentant Curacaa má svolení hledat si novou práci. Minulý týden to zkoušel v bratislavském Slovanu, za "Belasé" odehrál dokonce přípravný zápas, ale s klubem se nedohodl na podmínkách smlouvy.

Poslední rok odehrál Van Kessel na hostování v třetiligovém anglickém Oxfordu. Svou ostrovní misi přitom začal skvěle, trefil se hned v prvním zápase a gól proti Portsmouthu byl navíc vyhlášen gólem měsíce.

Jenže pak jeho výkonnost šla dolů, navíc rodáka z Nizozemska trápily zdravotní problémy. V letošním roce buď střídal, ale častěji chyběl v sestavě úplně.

Oxford tak logicky neuplatnil na Van Kessela opci ve výši 900 000 eur, tedy asi 24 milionů korun. A rychlonohý forvard se hlásil zpátky ve Slavii. "Gino nyní trénuje s juniorkou a má svolení hledat si angažmá," potvrdil Michal Býček, ředitel komunikace úřadujícího vicemistra.

22. 6. 2018 10:46

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama